çift el güvenlik rölesi hakkında

telemcii

Üye
Arkadaşlar merhaba iş yerimize gelen iş güvenlikçi iki adet punta kaynak makinasına çift el güvenlik rölesi takılmasını istedi.. bunlar daha önce pedallı idi. mikro işlemci den bağlı ve 24 vdc ile çalışıyorlar..sormak istediğim bağlantıları nasıl .iki kablo geliyor ayak pedalına..güvenlik rölesi kullanırken bir çeşit mini kontaktör kullanacakmıyım ? yada bağlantısı nasıl ..yardımınıza ihtiyacım var

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
dostum ayak pedalına giden kabloyu iki butondan seri olarak bağlıycaksın.çift el butonu olucak.

dostum ayak pedalına giden kabloyu iki butondan seri olarak bağlıycaksın.çift el butonu olucak.

zaten öyle bağladım. çalıştı ama bir butona basılı tuttğun zaman diğer butona bastığın zaman çalışmayacak aradaki saniye farkı az olacak şekilde istiyorlar.bunuda çift el güvenlik rölesi yapıyormuş.yeni sistemlerde ama hiç bağlamadım nasıl bir şey olduğunu bilmiyorum..yardımcı olmanızı temenni ediyorum.

baglantısı problem:confused:
Baglantı problemı olabilir, ben sen yardım isdedın dıye, "google" de aradım, dediğim gibi birçok adres/site buldum. Ne şanski, acmıyan siteyı sana aktarmısım, bana ıstıhza edeceğine, yardımcı oldugumu düşünmen gerekır, o adres acmıyorsa bir başkası acar, Sana balık vermedım, balık tutmayı öğrettim..
Bu tüe alaylı cevaplar, hakıkaten yardım isteyen arkadaşlara yardımcı olmamaızı da engeller sayenızde..

Baglantı problemı olabilir, ben sen yardım isdedın dıye, "google" de aradım, dediğim gibi birçok adres/site buldum. Ne şanski, acmıyan siteyı sana aktarmısım, bana ıstıhza edeceğine, yardımcı oldugumu düşünmen gerekır, o adres acmıyorsa bir başkası acar, Sana balık vermedım, balık tutmayı öğrettim..
Bu tüe alaylı cevaplar, hakıkaten yardım isteyen arkadaşlara yardımcı olmamaızı da engeller sayenızde..
ağabey sen beni yanlış anladın saygısızlık yada alay gibi bir davranışım olmadı..orda demek istedim ki nasıl bağlayacağımı bilmiyorum ..kusura bakma hata için.

zaman isteniyosan bitane zaman rölesi koy araya.güzel kardeşim bu işler zor değil aslında bazı şeyleri almdan kurcalamadan öğrenilmez.nacizane tavsiyem kolay gelsin.

zaten öyle bağladım. çalıştı ama bir butona basılı tuttğun zaman diğer butona bastığın zaman çalışmayacak aradaki saniye farkı az olacak şekilde istiyorlar.bunuda çift el güvenlik rölesi yapıyormuş.yeni sistemlerde ama hiç bağlamadım nasıl bir şey olduğunu bilmiyorum..yardımcı olmanızı temenni ediyorum.

Çift el güvenlik rölelerinde zaman ayarı var mı bilmiyorum ama bir başka arkadaş "zaman isteniyorsa bir zaman rölesi koy olsun bitsin" dediğine göre yok galiba. 1 güvenlik rölesi + 2 zaman rölesi, bir dolu karmaşık kablo bağlantısı! Ben hiç kullanmadım. Yerine, siemens LOGO yada Telemecanique ZELIO cinsi akıllı röleler kullanmanızı tavsiye ederim.
Not: İş güvenlik yönetmeliklerine uygundur.

ZEYBEK beyin vermiş olduğu linkteki PDF dökümanları incelemeniz tavsiye edilir
kolay gelsin

Forum istatistikleri

Konular
128,123
Kullanıcılar
449,831
Son üye
aliardan

Yeni konular

Geri