Rölenin bobin ve kontak uçlarına farklı voltaj

1579aaa

Üye
Arkadşlar meselea elimizde 12 v bir röle var bunun bobinini 12v ile besleyip çıkışdan 5 6 veya herhangi bir istedğimiz voltajı alabilirmiyiz yani bobin farklı kontaklar farklı gerilim ile beslenebilirmi

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Röle kontagına kaç volt verirsen onu alırsın ..

Teşekkürler o zaman ben rölenin bobinini 24v ile çektirip kontaklaından 12v alacağım.

Röle bobini ile, trafoyu karıstırıyor olmıyasın. Röle, bır anahtarlama aracıdır. Gerilim üretmez. Bobin uçlarına, çalışma gerilimini verdiğinizde, kontakları, açılır veya kapanır. Ama oradan gerilim alırsın dıye bir kural yok, kontaklar, sadece bir geçitdir.
Yaş 38, mesaj sayısı 41, ne denirki, Allah selamet versin seni çalıstıran müesseye..

Kontakları gerilim ile beslemek nedir nasıl bir soru bu?

Rölenin bobinine gerilim verirsin kontaklarını kapatır ya da açar.

Role kontağı ile bobin çok farklı şeylerdir bobin ile role kontağını açma kapama yaparsın kontak ile başta verdiğin gerilimin aynısını sonda alırsın yani bobin beslemesi kaçsa mecbur onu vermelisin kontağa rolenin özelliğine göre 0-440 V arası gerilim verebilirsin

Arkadşlar meselea elimizde 12 v bir röle var bunun bobinini 12v ile besleyip çıkışdan 5 6 veya herhangi bir istedğimiz voltajı alabilirmiyiz yani bobin farklı kontaklar farklı gerilim ile beslenebilirmi
arkadaşım merhaba
rölenin bobinini üzerindeki besleme voltajı ne ise, o valtaj ile besleyebilirsin.kontaklarından istetediğin voltajı geçirebilirsin.

Teşekkürler o zaman ben rölenin bobinini 24v ile çektirip kontaklaından 12v alacağım.
12 voltluk röleyi 24 volt ile besleyemezsiniz.fakat deneyerek tecrübe sahibi olabilirsiniz.
kolay gelsin

Arkadaşlar öncelikle şunu belirteyim yaşim 17 bir yerde çalışmıyorum benim sormuğum soru yanlış yorumlanmış 12 v röleyı 24v ile besleme gibi bir niyetim yok rölenin bobin beslemesini verip kontaklarından istediğimiz gerilimi geçirebilirmiyiz diye sormak istemiştim sanırım bir yanlış anlaşılma oldu.

Arkadaşlar öncelikle şunu belirteyim yaşim 17 bir yerde çalışmıyorum benim sormuğum soru yanlış yorumlanmış 12 v röleyı 24v ile besleme gibi bir niyetim yok rölenin bobin beslemesini verip kontaklarından istediğimiz gerilimi geçirebilirmiyiz diye sormak istemiştim sanırım bir yanlış anlaşılma oldu.
role kontakların kaç amper ise o kadar geçirebilirsin. slm

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri