Konveyör bant nasıl yapılır parçaları satılırmı

Arkadaşlar konveyör bant yapmam gerekiyor sistem icabı öğrenci işi bunun parçaları nelerdir izmirde nerlerden temin edelir veya bu bant konveyör hazır satılırmı parça satlıyorsa daha iyi bence okuduğum mesleğin hakkını vermiş olurum kendim yaparsam ama fiyatları nasldır kendim yaprsam kaça patlar hazır alırsam kaça? Çok teşekkürler

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Burada bazı hesaplamalar yapılmış.Forum Maden

Buradada bant çeşitleri var firmayla iletişime geçip istediğin tarzdaki konveyörlerin fiyatını araştırabilirsin.Konveyör Sistemleri | Konveyör Bant | Konveyör imalatı

Burdada yedek parça temin edebilirsin.Konveyör, konveyör yedek parça, konveyör bant, konveyör sistemleri, konveyör ekipmanları, konveyör imalati, pvc konveyör, konveyör servis

Hepsini araştır sana uyan yol hangisi ise onu seç.
Yapmak istersen adım adım forumdan yardım alarak yapabilirsin.Okul için yapıyorsan tek başına yapma bir grup arkadaşla yapmanı öneririm.
Kolay gelsin.

İzmir'de nerde bulunur bilemem ama,, PVC bantlı tercih etmeni öneririm, (Madem öğrenci işi) Paletli / Asetal 'dan daha ekonomik olur. Sigma profillerden kolay imal edersin lakin,, 1 adet somunu 50 krş. siyah sac - büküm oldukça makul olur. Ayaklar için 40*40*1,5mm veya 40*40*2 mm yeterli olur.

Sayın veysel28'in verdiği verdiği linkteki hesaplamalar ile birlikte bir konveyör sistem demek bant üzerinde proseslerin hareket etmesini sağlamak için kullanılır.. Bunun için merdana tipi parçalar kullanılır. Bunların hareketlerini daha kolaylaştırmak için seçilen malzemenin özelliği de önemlidir. Bu parçalarda sıklıkla rulman kullanılır. Bir elektrik motorunun miline zincir, çark vs. ile bağlanır ve onun dönmesiyle diğer merdaneler bant sayesinde dönmeye başlar. Burda önemli olan bantın bol bırakılmamasıdır.

Sayın veysel28'in verdiği verdiği linkteki hesaplamalar ile birlikte bir konveyör sistem demek bant üzerinde proseslerin hareket etmesini sağlamak için kullanılır.. Bunun için merdana tipi parçalar kullanılır. Bunların hareketlerini daha kolaylaştırmak için seçilen malzemenin özelliği de önemlidir. Bu parçalarda sıklıkla rulman kullanılır. Bir elektrik motorunun miline zincir, çark vs. ile bağlanır ve onun dönmesiyle diğer merdaneler bant sayesinde dönmeye başlar. Burda önemli olan bantın bol bırakılmamasıdır.

Evet bantın bol bırakılmaması önemli bunun içinde gergi burc takılıp civata ile gerdirme işlemi yapılmalı gerdirme işleminde önemli olan eşit miktarda gerdirme yapmak, yoksa bant bir tarafa mehil verip kayma yapar, ya sıkışır ya katlanır yada yırtılıp kopar.

Ekstradan bantlarınız ince ise yani kayış gibi ise bu kayışları yapıştırmak için kullanılan malzeme cinsine göre onunla uyumlu yapıştırıcı madde kullanılmalı. Aksi takdirde başarısız olabilirsiniz.

Bir önerim de şu olacak hurdacıdan bitane koşu bandı bulabilirsen üzerinde bir iki oynama ile modifiye edip kullanabilirsin:)

bu hesaplarla kafam acayip karştı hayatımda görmedim ben bunları gerçi hocalar yardım ederiz dedi ama inşallah altından kalkarız grup arkadaşımla :D Su an daha araştırma aşamasındayız sorumlarım oldukça buraya yazacağım dün akşam yazmış olduğum soruya bu kadar ilginin olması beni mutlu etti.kontrol kalemi arkamda olduktan sonra altından kalkamayacağım iş yok diye düşünüyorum.Yardım eden herkese çok çok teşekkürler

Sn [MENTION=166511]ceyerancı35[/MENTION] sistem ne durumda başarabildinizmi.?

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,903
Son üye
furoz6868

Yeni konular

Geri