Yarışma için kumanda programına

ferdi_ak

Üye
arkadaşlar bir okulun yarışmalarda kullanması için bır devre yapıyorum takıldıgım knuları sizlere sormak ıstıyrum devre 4 yarışmacı var soru soruldugunda öğrencıler butonlara aynı anda basacak 1. basan kımse masasında 1 yazacak 2. basan kımse onun masasında 2 yazaca boyle devam edecek yanlız öğrencıler butona sadece bir kere basmış olacak bu basmada 1. 2. .3 kım bellı olacak devreyı sadece sımen logoda yapacam bir kaç cizim yaptım basarılı olamadım sadece bir çizimde sistemi çalıştırdım ondada aynı anda aynı sanıyeler içinde basılırsa iki ogrencıdede 1. basmış gösterıyor adil olmayacagı için butonlara gecıkme koymuyrum bunu nasıl asacagım konusunda yardımlarınızı beklıyorrum veya buna benzer elınde cizim olan arkadaşlardan varsa paylasırsa sevınırım

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
pozitif yükselen kenar kullan (p) hangisi ilk önce bastıysa onu gösteriri

Merhaba,
1. ve 2. belirleme için şemalar aşağıa,3. ve 4. belirlemeyi buna göre devam edebilirsiniz.
Ayrıca 1 soru turu sonunda bütün bitleri resetlemneniz gerekiyor.

Merhaba,
1. ve 2. belirleme için şemalar aşağıa,3. ve 4. belirlemeyi buna göre devam edebilirsiniz.
Ayrıca 1 soru turu sonunda bütün bitleri resetlemneniz gerekiyor.

arkadaşım paylasım için tşk ederım malesef bu devrede 1.2. bellı olmuyor çunku butona 1 kere basılacak senın devrede butonların onunde baska butonlaqrın kesmesı var

Zaten olması gereken bu, butona ilk basan hangi masa ise o masa diğer butonları kesecek ve o masanın biti setlenecek ve bununla beraber yardımcı bit setlenerek 1. belirleme turu tamamlanacak .Örneğin 3 nolu masa 1. ise önündeki yardımcı bit kesmesi ile reset olana kadar buton işlevsiz olacak.

4 yarışmacı olduğu için
0000
0001
0010
0011
.
.
.
şeklinde

tanımlamalarla da çözebilirsin. Buna benzer proje tasarlamıştım

Forum istatistikleri

Konular