11 kw lık yıldız üçgen pano ya dışarıdan kuru kontak verme?

umittlee09

Üye
selam arkadaşlar.3 adet kontaktör.
1 adet termik
1 adet faz koruma
1 adet yıldız üçgen role
1 adet start butonu
1 adet stop start butonu
1 25a kutup değiştirici şalter.

bu panoda ;kutup değiştirici ,start,stop butonlarını kaldırmak istiyorum.

11kw motora yol vermek için

dışarıdan start verince 2 x 0,75 kablodan kuru kontak la panoda hangi termik ,kontaktör ,yıldız ucgen role veya faz koruma gibi hangi uclara bağlayınca motorun kalkış yapması nı sağlayabileyim .kuru kontakla bu şekilde çalıştırmak istiyorum.teşekkürler.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
yıldız-üçgen röleye start verdirirsen olur

dişardan star verdiğinizde durdurmak içinde stop vermelisiniz... en iyi çözüm yıldız üçgen rolaya giden faz ucunu dişarda anahtarlıyarak çaliştırabilirsiniz..

Selam,
start butonunu kısa devre et stop butonunu iptal et stop buton uçlarına kuru kontağı bağla kolay gelsin
selam arkadaşlar.3 adet kontaktör.
1 adet termik
1 adet faz koruma
1 adet yıldız üçgen role
1 adet start butonu
1 adet stop start butonu
1 25a kutup değiştirici şalter.

bu panoda ;kutup değiştirici ,start,stop butonlarını kaldırmak istiyorum.

11kw motora yol vermek için

dışarıdan start verince 2 x 0,75 kablodan kuru kontak la panoda hangi termik ,kontaktör ,yıldız ucgen role veya faz koruma gibi hangi uclara bağlayınca motorun kalkış yapması nı sağlayabileyim .kuru kontakla bu şekilde çalıştırmak istiyorum.teşekkürler.

sayın arkadaş ,elindeki panoyu burdanda yardım alarak istediğini yaparsın. hem startı hemde stobu bu kontakla yapacaksın zannediyorum. eğer panoda olan start stobun kablolarına hiç dokunmayacağım diyorsan,kuru kontağı kumanda kablosunun ilk başlangıcına koyup start butonuda giriş ve çıkışını kısa devre edince sorun çözülmüş olur.

kumanda devresinin başında sanırım termik röle kullanıorsun.Bunun kontağından girip çıkacaksın sonrsında sahadan gelecek olan kuru kontağa girip çıkacaksın sonrasında doğrudan hat kontaktörüne giriş yapacaksın.sonrası zaten senin kumanda devrendir.Nasıl devam etmen gerekiyorsa öyle ayarlayacaksın.Genelde yıldız üçgen devrelerinde ilk olarak hat kontaktörü çektirilir.

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri