3 fazlı koruma rölesini tek fazda kullanma

nusret45

Üye
slm arkadaşlar elimde trifaze motor koruma rölesi var ama ben monofaze olarak bağlantı yapmak istiyorum bunu nasıl yapabilirim yardımcı olurmusunuz motor korumanın l1 l2 l3 uçlarına tek fazı girip diğer uçlarına atlama yapsam motor koruma işlevini gercekleştirir mi

Moderatör tarafında düzenlendi:
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elindeki ürün konusunda biraz bilgi verebilirsen yardımcı olmaya çalışalım ; biraz zor bence ama .......

stambu 3*380 mkr motor (faz) koruma rölesi

o zaman 220 volt motor koruma almamız lazım öyle mi

Nasıl bir motor kullanıyorsunuz ; gücü ne sınıfı ne ve nerede kullanıyorsunuz bilgi verirseniz daha sağlıklı yardımda bulunabiliriz..........

bn şöyle izah edeyim normalde elektirikçiyim işyerim var ancak bu işleri yeni yeni ögreniyorum oyüzden sordum

peki kontaktör ve termik baglantısı nasıl olmalı

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hayır. Anlattığınız şekilde bir bağlantı yaptığınızda, motor koruma rölesi aynı fazı algılayacağı için, L1-L2-L3 fazları arası sıfır volt okuyacak ve çıkış kontağı konum değiştirmeyecektir. Bunun için monofaze motor koruma rölesi kullanmalısınız. Aşağıda Ka-el ve Er-na marka olmak üzere iki çeşit ürünün bağlantısını paylaşıyorum. Faydalanabilirsiniz.

KAEL - Elektronik
http://www.er-na.com.tr/PDF/12-fkrgkr~tr.pdf

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,845
Son üye
burak_duyar

Yeni konular

Geri