Motor Kumanda ve Güç Devrelerin Çizimleri Kafa Karıştırıcı

mau

Üye
merhaba

yıldız üçgen bağlantı - 58778 - itü sözlük görseller

bu linkteki çizimle

Üç Fazlı Asenkron Motora Yıldız-Üçgen Yol Verme Devresi

bu likteki çizim arasında fark var. bildiğim kadarıyla alman amerikan rus normları var bi de tse var da neyse

2. linkteki amerikan yanılmıyorsam 1. linteki de alman

bu projeleri okumanın kolay yolu nedir bakınca afallıyorum resmen hoş benden de kaynaklı bi sıkıntı var orası ayrı ama bunları öğrenmenin bi yolu vardır

2. linkteki bana daha çok plc ladder diagramı gibi geliyo kafam karışıyo geri zekalı mıyım hayır ama sıkıntı var

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
2. linkteki amerikan yanılmıyorsam 1. linteki de alman --doğrudur. projeleri okumanın kolay yolu sembolleri öğrenmek forum da ararsan fazlasıyla bulursun.
plphw.jpg

her iki devrede kumandada problem yok fakat 1. devrede ki güç şeması olması gereken bence 2. devrede ki güç şeması ehil olmayanlar tarafından bakıldığı zaman kafa karıştırıyor aslında her iki güç şeması da aynı bana göre 1.şema olması gereken

sen yinede amerikana yasla ;) en iyisidir. plc de leader çizerken ne demek istediğimi anlarsın :)

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri