plc ile kontrol

o.k.

Üye
ben plc ile bozuk mal kontrolü yapmak istiyorum. banddan yürüyen şişenin sağlam olup olmadıgını, içindeki sıvının olup olmadıgını, kapagının olup olmadıgını ve etiketinin olup olmagını kontol etmek istiyorum bu konuda bana bilgi verebilecek olan var mı?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
bunu yapabilmek için banta ağırlık sensörü koyabilirsin şişe boş veya dolu olduğunu bununla anlarsın ve kapak için eğer kapak metal ise metal dedktörü plastik ise rengi farklı olacağından ışık yansıtmasıda farklı olacaktır burada fotosensörü ayarlayarak kullanabilirsin aynı fotosensörü etiket içinde kullanabilirsin ancak bu sensörlerin çok hassas olması ve ayarlarının iyi yapılması gerekir bu sersörleri bulup ayarlarını yaptıktan sonra tek iş plc programını yazmak o da en kolayı

Bunun için iki ayrı yöntem deneyebilirsin.
1- Bu işler için kamera ve buna uygun yazılımlar var. Kamera görüntü alır ve sen görüntüde ne istediklerini öğretirsin farklı bir görüntü kameraya gelince uyarı verir.
2- Her istediğin özellik için hatta bir sensör koyarsın. Sensör bilgilerine göre çalışmanı yaparsın.
1 yöntem 2 yönteme göre pahalıdır.
Birde bitmiş bir ürünün resmini mesajına eklersen iyi olur.

eyw saolun arkadaşlar.. bunun için önerebileceğiniz bir kaynak var mı acaba mesela bandı yürütecek dc motorun ve sensörlerin plc ye nasıl bağlanacagını anlatan şimdidden teşekkürler

eyw saolun arkadaşlar.. bunun için önerebileceğiniz bir kaynak var mı acaba mesela bandı yürütecek dc motorun ve sensörlerin plc ye nasıl bağlanacagını anlatan şimdidden teşekkürler
ilk önce band için niye DC motor kullanacaksın bandın uzunluğuna göre 1.1 KW-2.2KW arası 3 faz 1400 d/dvr motor kullanabilirsin bu motoruda inverter ile sürerek hız ayarı yapabilirsin hatta encoder koyarak plc ile kullanabilirsin gelelim bağlantıya bağlantıları ancak yazılan programa göre yapabilirsin ama şu kesin söyliyeyim plc de analog input-aoutput ve digital input-aoutput kartları olması gerekir.
programı ve bağlantı şemasını yazabilirdim ama hiç vaktim yok

eyw kardeşim saolasın yapmış kdar oldun. dc motorla sürecem çünkü hoca öyle istiyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,915
Son üye
eylulllll33

Yeni konular

Geri