Otomatik Kumanda Panosuna Encoder Bağlanır mı?

Arkadaşlar örneğin bir motoru starta basıp çalıştıracagız ta ki encoder bizim belirlediğimiz kadar pals gönderene kadar. İstediğimiz pals sayısına ulasınca motor otomatik duracak yapıla bilir mi? PLC ile çok basit fakar ben otomatik kumandayla yapmak istiyorum

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Bir adet counter ile bu counter set değerini istediğiniz puls sayısına set ederek kontaktörü counter'ın kontağından çektirip bıraktırarak yapabilirsiniz Counter =sayıcı

Otomatik kumanda da plc içinde ki counter gibi sayma işlemini yapan bi eleman var mı okulda bize bu sene göstermediler. İnternette araştırdım biraz bulamadım internetten hem bilgi alabilecegim hemde satıl alabilecegim bir yer varsa link atar mısnız

ENDA , telemachine ,vs. vs bu markalarda istediğin cihaz var

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,905
Son üye
smartnet

Yeni konular

Geri