Elektriksel ve Butonsal Devir Yönü Değiştirme

kpflg.jpg

Arkadaşlar bu benim kendi çizimim olan elektriksel ve butonsal kilitlemenin aynı proje üzerinde gösterildiği şema. İnternetteki devrelere bakıyorum çizimler biraz farklı. Herhalde bu şekilde çizen bitek ben varım. Mantıken çizdim. Mantık olarak yanlışım olmaması lazım. Ama yanlışım var mı emin olmak istedim. Yanlışım varsa düzeltebilir misiniz? Şimdiden teşekkürler.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
çizimler farklı olabilir önemli olan devrenin aynı mantıkla çalışıyor olmasıdır.slm

alman ve amerikan çizim normu farkı olabilir kardeşim gördüğün çizimlerde
senin çizimin alman normuna göre çizilmiş bir devre

sigortanın altındaki stop butonuna gerek yok, onun dışında devre mantığı doğru.Komple sistemi kesmek istiyorsan sigortayı 0 konumuna alarak sistemi kesebilirsin.

sigortanın altındaki stop butonuna gerek yok, onun dışında devre mantığı doğru.Komple sistemi kesmek istiyorsan sigortayı 0 konumuna alarak sistemi kesebilirsin.

Saçmalamayın, Sigortanın görevi ayrı, stop butonunun ayrı...

Size göre kumanda sigortası da fazla..! Güç sigortalarını indirirsek sistem durur. :)

Son düzenleme:
Saçmalamayın, Sigortanın görevi ayrı, stop butonunun ayrı...
size aynen katılıyorum. sigorta kumanda sigortası devre elemanlarını korur. kontaktör zrolesi vb kumanda fazının dolaştığı malzemelerin koruması içindir. stop butonuda devreyi keser ve başlangıç noktasına starta hazır hale getirir. slm

arkadaşlar ben daha yeniyim bişey sorabilirmiyim yaptıgımız devreleri nerden yüklücez bi fikri olan varmı???

Yanlışın yok ama fazlan var b1 ve b2 butonlarının kapalı kontaklarına bence gerek yok zaten elektriksel blokatı yapmışsın

kardeş foto nasıl yüklücezz ????

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri