güç kaynağı

oktaykara

Üye
merhaba arkadaşlar ben 5 bilgisayarlık bir güç kaynağı yapmayı düşünüyorum yalnız bizim bildiğimiz araç akülerinden ne gerekli ve nasıl yapabilirim yardımcı olursanız 3 saat götürecek

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Uzun gitmesini istiyorsan amperi buyuk olmasi lazim akulerin uc tane 100 amper akuyu paralel baglarsin bir gun bile calistirirdir heralde ayriyetten 12 volt harici 5 volt ve 3 kusuratli volt cikis gerekiyo pc ye bunlari regule etmelisin dc dc donusurucuyle monitorler icin bir sey diyemicem lcd olanlar fazla guc harcamiyo normal tuplu monitorlere inverter kullanman lazim akunun omru cok duser

A10 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

seri baglarsan voltajını parellel baglarsan gücünü artırırsın

sayın arkadaşım önce bir tane güç kaynağına ups ye ihtiyacın var önce ups temin etmen gerekiyor direk aküden alınmaz ve ups in gücüde ççok önemli beş bilgiisayar diyorsun ortalama bir tanesi en az diyorum 300 w olsa 5 bilgisayar için 5*300=1500wlık ups gerekli

ya burda 1500 watt gerekli yazmışsın bunun için inverter gereklimi ve gerkli malzemeler ve yapılışı nasıl oluyor kesici falan kullanıyorlar bildiğim

merhaba arkadaşım 12 volt harici yazmışsın onu nerden bulacam kendim yapabilirmiyim

sayın arkadaşım önce bir tane güç kaynağına ups ye ihtiyacın var önce ups temin etmen gerekiyor direk aküden alınmaz ve ups in gücüde ççok önemli beş bilgiisayar diyorsun ortalama bir tanesi en az diyorum 300 w olsa 5 bilgisayar için 5*300=1500wlık ups gerekli

Arkadasim en bastaki mesaji oku araba akusuyle demis arkadas arba akusuyle pc kasasi calisir senin o dedigin 1500 watlik ups den 100 amper arac akusu 15 kat daha fazla dayanir en basta dedigimim gibi guc kaynaginin cikisindaki gibi 5 volt ve 3 volttu galilba dc dc ceviriciyle rahatlikla yapabilirsin monitor tuplu 220 ise inverter lcd ise voltajini bilmiyorum ama lcdnin harici adaptorlu tipse cikarip yine uygun dc dc donusturucuyle yukseltip kullanabilir oyle 220 ye cikar tekrar 12 ye indir aradaki trafolar elemanlar bir suru guc kaybi benim dedigim sistemle bilgisayarin kendi guc kaynagi ile hic isi kalmiyor yuz amperlik aku 100*12 volt=1200 watt pc guc kaynagina esittir en donanimli pc yi bile calistirabilir yoksa ups al hazir calistir herkez bilmiyormu bunu biz ne yapicaz ups alip onun fisini bilgisayarami takicaz:D

Direk akuden alinir kardesim ben garntisini veriyorum

öyle hazırkartlar varmı 5 volt 3 volt dönüştürücü için

öyle hazırkartlar varmı 5 volt 3 volt dönüştürücü için

Tabiki var internette 12v-5v dc dc converter yaz bir suru satis sitesi bulabilirsin en basitin den arbalarn cakmakligina takilan usb sarj modulleri var 12 voltu sabit 5 volta dusuruyor en fazla bes lira :)

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Geri