otomatik kumanda devre semboleri

degerli meslektaşlarım ders mufredatlarında yada ınternetteki kaynaklarda şekilde numaralandırdıgım kontak sembollerinin detaylı açıklamasını yada en azından resmını bıle olsa bulamadım

kendı yaptıgım cizimlerı proje arşivlemede kullandıgım ıcın su ana kadar detaylı ıncelemedım ama forumda bır arkadasımın sordugu soru bende bu sembollerin detayları hakkında merak uyandırdı
cok meslektaşımın bu konuda bılgılendırılmek ıstedıgını düşünerek bılen arkadaşlarımın yardımını beklıyorum (sınır anahtarı ,çekmede gecıkmeli kontak,bırakmada gecıkmelı kontak....gibi)

bu vermıs oldugum no nc no/nc ve enversor kontak sembollerının neye ait oldugunu bılen arkadaslarımın yardımı için şimdiden teşekkür ederim

j8q6q.jpg

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Selamlar
Benim sorumdan esinlenerek sanırım bu konuyu açtın :)
Simule ederken herhangi bir kontak seçince sıkıntı oluşuyor cade simu da bulunan kontakların neyle ilgili olduğu şekilde gibi oluyor

j8ug0.jpg

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,607
Son üye
sinan343834

Yeni konular

Geri