Kumanda Sorusu Yardım Edebilirmisiniz

Çalıştığım iş yerinde ki müdür bir kumanda devresi sordu. Devrede 3 adet jog butonu 3 adet lamba 1 adet zil olacak.1. butona basınca 1.lamba yanıp zil çalacak.2. butona basınca 2.lamba yanıp zil çalacak.3.butona basınca 3. lamba yanıp zil çalacak. Benim yaptığım devrede 1.ve 2. butonun lamba ve zil çalmasında sorun yok ama 3 butonu bağlayamadım devreye yardım edebilirseniz sevinirim.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Bu soru burada daha önce de soruldu, bu Müdür ün yanında calısanlar hep Forum üyemizmi, ne meşhur bir müdür bey bu !!!

yok ustadım tabıkı sorun yok
arkadasın bahsettıgı konu sureklı kalıplasmıs soruların aynı sahıs yada belırlı kısıler tarafından yonlendırılmesı

Daha önce yanıtlamıştım. EKTS'de çalışmaz ancak uygularsanız çalışır.

hxf9k.jpg

Devrede 3 adet jog butonu 3 adet lamba 1 adet zil olacak.1. butona basınca 1.lamba yanıp zil çalacak.2. butona basınca 2.lamba yanıp zil çalacak.3.butona basınca 3. lamba yanıp zil çalacak devresini lambayla yapıp koyabilirmisiniz

Devrede 3 adet jog butonu 3 adet lamba 1 adet zil olacak.1. butona basınca 1.lamba yanıp zil çalacak.2. butona basınca 2.lamba yanıp zil çalacak.3.butona basınca 3. lamba yanıp zil çalacak devresini lambayla yapıp koyabilirmisiniz
Sen de mi yoksa o müdürün personelisin?:p

ben o müdürün personeli değilim yalnızca sorunun nasıl yapıldığını bilmek istiyorum öğretmen27 ben üniversitede okuyorum öğrenciyim

cevabını biliyorsan söyle bilmiyorsan karışma

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri