solid state röle resim açıklaması

major310

Üye
evet abiler lise 4 e gidiyorum staj defteri için resim çizdim l resmi açıklamasını yapıcak biri varmı Allah rızası için

hr6rf.jpg

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Resimde herşey açık zaten nasıl bir açıklaması istiyorsun ?

ssr in hangi uçlarından akım geçer ne olur ne olmadığını devrenin nasıl tamamlandığının açıklaması lazm bu aradada resim size göre açık ben bu işi 10 20 yıldır yapmıyorum 2 senedir bu işle uğraşıyorum o yüzden.

Aramızda 1 yaş var herneyse, kısaca giriş kontrol bağlantısı yapılan klemenslere bir led bağlı bu led e enerji verdiğimizde optodiyak aydınlanarak iletime geçer optodiyak iletime geçerek triyakın geyt ucuna gerilim uygulanır triyakın a2 ucu ile a1 ucu arsında gerilim altında iletkenlik başlıyor ve alıçımız çalışmış oluyor, optodiyak burda yalıtım görevi görüyor giriş kontrolden çıkışı ayırıyor.

input giriş yani ledi çalıştırdığımız kısım. load alıcıyı bağladığımız yani triyako olduğu kısım

Mantığını anlattım düzeltip defterine yazarsın :)

solid-state-relay-circuit.png

kolay gelsin

abicim 3 gündür bu defteri doldurmaya çalışıyorum bu verdiğin devreyi ne düşünecek beynim kaldı nede düşünecek zamanım var çok zor durumdayım

Daha ne diyim interneti gez araştır benim kadar ayrıntılı anlatan varmı bir bak.

zaten nette ayrıntılı olmadıgı için buraya koydum yardım etsen açıklasan 2 cümleyle ölüceksin demi uğraştırıyorsun böyle ?

Yukarıda açıkladığım nedir ?

Bu Özel mesaj işinde 20 yorum işi çok saçma olmuş Şimdi Benim acil birine ulaşmam lazım fakat ulaşamıyorum bu yüzden.

Forum istatistikleri

Konular
127,957
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri