Bu motor hakkında bilgi...

Ertek68

Profesyonel Üye
Arkadaşlar aşağıda bulunan motor ile (Çanak Anten Motoru) yapılmış bir uygulamanın benzerini yapmam gerekiyor. Ama bu motoru daha önce hiç görmedim. Hali hazırda elimde bulunmadığından inceleyemiyorum da....
Uygulamada kullanım şekli sadece butonla sağa sola çevirmek gibi görünüyor. Ama içinde limit swichleri varmıdır. Yada pozisyonlamaya dair bir işlevi varmıdır...?
İç yapısı, çalışma prensibi, Kablo bağlantı yapısı hakkında bilgisi olan varsa bilgilerini rica edeceğim.

hqf2m.jpg

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
bu motordan kullanmıştım,piyasada mevcut, sanırım 50-60 tl gibi bir rakama almıştım,dc 12-24 ile çalışıyor,içinde limit switchleri mevcut,bir takım ayarlar yapılarak motorun nerde duracağı ayarlanabiliyor,strok bana uzun geldiği için boyunu kısaltmıştım,kullanım amacım ise bir arkadaşıma kuluçka makinası yapmıştık.

bu motordan kullanmıştım,piyasada mevcut, sanırım 50-60 tl gibi bir rakama almıştım,dc 12-24 ile çalışıyor,içinde limit switchleri mevcut,bir takım ayarlar yapılarak motorun nerde duracağı ayarlanabiliyor,strok bana uzun geldiği için boyunu kısaltmıştım,kullanım amacım ise bir arkadaşıma kuluçka makinası yapmıştık.
Alakanız için teşekkürler Sn. freedom33 bildiğimiz 2 kablolu 24VDC motor yani, doğrumu anlamışım.

rica ederim evet 2 kabloluydu benim aldığım,hatırladığım kadarıyla entesin enversör flaşör rölesiyle belli zaman aralıklarında çalıştırarak kutupları ters çevirerek motora ileri geri hareketini vermiştim.Ama size güç gerekecekse anahtar kelimeniz aktüatör olsun,avrasya müh. de yüksek torklu modelleri var,genelde hasta yataklarında yukarı-aşağı hareket için kullanılıyor,1sn de 10 mm gibi hızlarda çalışıyorlar.

otomatik oto antenleride bu prensiple çalışır, yön cevirme anahtarı ve limit siviçleri vardır..

Teşekkürler....

Hatta elime linak marka bir aktüatör geçmişti,motoru bildiğimiz silecek motoruydu,dişlilerle ve voltajla oynayarak hızı 3 katına çıkarmıştım.Bence teknolojileri biraz daha geliştirilerek,hızlandırılarak kullandığımız pnomatik silindirlerin yerini alır düşüncesindeyim.

Forum istatistikleri

Konular
127,967
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri