Yıldız Üçgen Zaman Rölesi İle Yol Verme Devresi Buyrun

BySusKnn

Üye
Arkadaşlar uzun zamandır aradağım devreyi sonunda buldum sizinle paylaşmak istedim umarım işinize yarar teşekkürler.

Genel
A1,A2 terminallerinden 220Vac verildiğinde,yıldız rölesi kontağını çeker ve λ terminalinden faz çıkışı verir.Ayarlanan T(on) süresi sonunda yıldız rölesi kontağını bırakır,λ terminalinden faz çıkışı sona erer.
Ayarlanan T(off) geçiş süresi kadar bekler.Daha sonra üçgen rölesini
çektirir ve ∆ terminalinden faz çıkışı verir.
Rölenin enerjisi kesilene kadar bu pozisyonda kalır.
Kontaktörlerin gücüne,markalarına ve aşınmalarına göre kontaklarını bırakma zamanı farklılıklar gösterebildiği için yıldızdan üçgene geçiş süresi kullanıcı tarafından en
güvenli süreye ayarlanmalıdır.
(50-250 msn)

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
bu hazır roleleri tasnif etmiyorum ve proje emniyetsiz duruyor eski kılasik devre tek zaman rolali devre en iyisidir:confused:

Yeni tip olan yıldız-üçgen rölerde bir sakınca yok gücünü iyi seçtikten sonra problem olmaz.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri