encoder hakkında bılgılerınızı beklıyorum

qazi

Üye
calıstıgım fabrıkada encoderlerle basım belada encoderler bozuluyo ve bırde dış parazitlerden etkılenıyo bunlar için ne yapmallıyım :(

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
arkadaşım konuyu biraz daha açarsan burdaki üyeler sana daha iyi cevaplar verecektir.tam olarak sıkıntı nedir?

calıstıgım fabrıkada encoderlerle basım belada encoderler bozuluyo ve bırde dış parazitlerden etkılenıyo bunlar için ne yapmallıyım :(

encoder kablolarını shilt kablo ile bağlantı yap ve shilt ucunu mutlaka toprak hattına bağla
birde enerji kablolarıyla bir arada olmasıda aşırı parazit ve arızaya sebep olur.

Merhaba,

Encoder'lar sanılanın aksine istenilen şartlar sağlandığında oldukça stabil çalışan cihazlardır, arızalanma sebepleri genellikle mekanik faktörlerdir. Aşağıdaki faktörlere tekrardan göz atmakta fayda olacağını düşüyorum.

Encoder mili ile dönme ekseni aynı eksende mi?
Kaplin bağlantısı var mı?
Vibrasyon var mı?
Sıcaklık, nem gibi etkenler bulunmakta mı?
Bağlandığı motorun çıkış milinde salgı bulunmakta mı?

Sinyalin iletilmesi ile ilgili sorun ise arkadaşların belirttiği gibi ekranlı kablo kullanmak gerekir. Kablonun ekranı pano tarafından topraklanmalıdır. Özellikle sürücülü motorların kablolarıyla aynı kanalda bulunmamalıdır.

Saygılar,

Tekhakko

Merhaba,

Encoder'lar sanılanın aksine istenilen şartlar sağlandığında oldukça stabil çalışan cihazlardır, arızalanma sebepleri genellikle mekanik faktörlerdir. Aşağıdaki faktörlere tekrardan göz atmakta fayda olacağını düşüyorum.

Encoder mili ile dönme ekseni aynı eksende mi?
Kaplin bağlantısı var mı?
Vibrasyon var mı?
Sıcaklık, nem gibi etkenler bulunmakta mı?
Bağlandığı motorun çıkış milinde salgı bulunmakta mı?

Sinyalin iletilmesi ile ilgili sorun ise arkadaşların belirttiği gibi ekranlı kablo kullanmak gerekir. Kablonun ekranı pano tarafından topraklanmalıdır. Özellikle sürücülü motorların kablolarıyla aynı kanalda bulunmamalıdır.

Saygılar,

Tekhakko

motor reduktöru mili ile aynı eksende nem az var titresim yok kaplin baglantılı sıkıntı su yenıı encoder aldım daha öncekı sayımda hata yapıyodu yennısını taktım gene kablosunu dıger kblolardar ayırdım shild ucunu kablo ,ile panonun topragına bagladım ama kablo normal kablo ıdı calıstırdım gene sayımda hata yaptı sonra shild ucunu enkoderın baglı oldugu makına gövdesıne verdım suan düzgün çalışıyor bu encoderler i bi turlu anlayamadım sorun bundan ıbaret
arkadaslar

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,843
Son üye
hvncrblt

Yeni konular

Geri