Tek jeneratörle iki farklı şebeke beslemesi

muhtaremmi

Üye
Bir adet jeneratörümüz var 2 farklı şebekemiz var herhangi birisi gittigi zaman jeneratör çalışacak fakat diger şebekede elektrik oldugu için jeneratör o şebekeyi beslemeyecek yada her ikiside gittigi zaman ikisinide besleyecek bununla ilgili elinde şeması olan arkadaşım varsa gönderebilirse memnun olurum

Son düzenleme:
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
normal transfer panosu yapıcaksın yanlıs sbk kontaktörü iki tane olucak sen bir cizimini yap sonra bizler de sana yapdımcı olacağız ki sende kendini geliştirir

şimdi benim asıl sorunum transfer panosundan jeneratöre giden 7x kabloda bu kablolar sayesinde enerjinin olmadıgını anlıyor ve otomatik olarak çalışıyor birinci şebekeyi kolaylıkla kurdum 2. şebekeye gelince motor koruma rolesi kullandım ondan bi kontaktore aktardım enerji gidince jeneratörün panosuna gönderdim ama 1. şebekede hala enerji var bu yüzden jeneratör çalışmayacak orda yardıma ihtiyacım var

Forum istatistikleri

Konular
128,108
Kullanıcılar
449,809
Son üye
yucelsenolgm

Yeni konular

Geri