ufo ısıtıcı 1-0-2 pako şalter ile sensörlü

nonameank

Üye
Merhaba arkadaşlar.

1-0-2 pako şalter ile şöyle bir devre mümkünmüdür. ufo ısıtıcıyı hem direk olarak çalıştırmak için ve ayrıca hareket sensörü kullanarak çalıştırmak için nasıl bir devre kurmam lazım. Bu mümkünmüdür. yardımcı olabilirmisiniz.

Not: 3000 watt olduğu için araya kontaktörde kullanmam gerekiyor.

Saygılarımla.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
hareket derken siz odaya girdiğinizde çalışmasınımı istiyorsunuz.biraz daha ayrıntı verirseniz iyi olur. birde buna nerden ihtiyaç duydunuz ufoyu açmak zormu geliyo yoksa.

Evet, bunu yapmak mümkündür.
Pako şalterin 1. konumunda direk çalışır. 2. konumda şalter çıkışını kontaktör kontaklarına verirsiniz. Aynı çıkıştan sensör girişini yaparsınız. Sensörün çıkışından da kontaktör bobinini beslersiniz. Kontaktör güç çıkışını da ufoya bağlarsınız.
Bu durumda pako şalterin 1. konumunda direk çalışır. 0 konumunda kapalıdır. 2. konumunda sensörle çalışır.

Şef in dediği şekilde oluyorda tabi. ama nerden gerekti anlamadım, odada hareket olmadığında donacak mısın? tuhaf?

Şef in dediği şekilde oluyorda tabi. ama nerden gerekti anlamadım, odada hareket olmadığında donacak mısın? tuhaf?
Demekki bir bildiği var. Madem yardım istemiş, biz de yardımcı olalım.
Ben şöyle tahmin ediyorum. Sık sık bulunduğu odadan dışarı çıkması gerekiyor. Çıktığında ise ısıtıcıyı kapatmayı unutabilir. Geri döndüğünde tekrar hareket görünce yansın istiyor olabilir.

Arkadaşlar çok teşekkür ederim. Bu ısıtıcılar dış mekanda bulunuyor (sigara içme alanı) ve şu an anahtarlı sistemle çalışıyor. Yani bazen insanlar unuttuğunda ısıtıcı açık kalabiliyor. Ama öğlen paydoslarındada ısıtıcının devamlı açık kalması gerekiyor. İşte insanlar unuttuğunda (6 dk) sönsün diye sensör aldım. Devamlı yansın diyede pakoyu kullanıcam. Bu sayede enerji tasarrufu sağlamış olacağım.

Herkese çok teşekkür ederim. Şefim ellerinden öperim. Saygılarımla.

Ben de teşekkür ediyorum sayın nonameank. El öpenlerin çok olsun.

çok mantıklı bir uygulama,cafeler falan tercih eder belki...

[CODEf [/CODE]
Evet, bunu yapmak mümkündür.
Pako şalterin 1. konumunda direk çalışır. 2. konumda şalter çıkışını kontaktör kontaklarına verirsiniz. Aynı çıkıştan sensör girişini yaparsınız. Sensörün çıkışından da kontaktör bobinini beslersiniz. Kontaktör güç çıkışını da ufoya bağlarsınız.
Bu durumda pako şalterin 1. konumunda direk çalışır. 0 konumunda kapalıdır. 2. konumunda sensörle çalışır.

Sayın arkadaşım;Aynı sistemi camide kullanmak istiyorum.Şöyle ki?Vakit namazları dışında cami kapanıyor.Sonradan gelen vatandaş caminin dış mahallinde soğukta namaz kılıyor.Bir kişi geldiğinde onu görüp çalışmasını ve kişi gittikten sonra da kapanmasını,devamlı açık kalmamasını istiyoruz.Bu konuda
Sizinle irtibat kurmak istiyorum. [email protected] adresine yazarsanız memnun olurum.Hasan Doğan

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri