uzaktan kumanda yardım lütfen?

g4brv.jpg

yukarıdaki resimde görüldüğü gibi bir sistem oluşturdum buton aç/kapa anahtarları ve küçük joystikler ile röleleri çektiriyorum fakat bu sistemi kablosuz hale getirmem lazım yani kısaca aradaki kablo kalkacak ve yaklaşık 100-150 mt mesafeden buton yada anahtara bastığımda ilgili röle çekecek konu hakkında tecrübeli kişilerden acil yardım bekliyorum...

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
hazır devre arıyorsanız RF kontrollü vinç kontrol ünitelerine bakmanızı tavsiye ederim.

bu sıstem var 16 gırıs 16 cıkıs verdıgın master ve slave olarak 2 unite çapraz çalışıypr mastera verdıgın gırıs slavede cıkıs oluyor slaveden verdıgın gırste masterda cıkıs oluyor 4 senedır sorunsuz calısıyor 4 devre olarak vede bırbırlerıne yakınlar ve çalıstırıldıkları ortam ıtbari ile agır şartlarda calısıyorlar sorunsuz

PHOENIX CONTACT

işte bunun 24 giriş çıkışlısına ihtiyacım olacak sanırım

yada muadil bir sitede :D şöyle bir devre buldum
PIC 16F84A İle 12 Kanal RF Kumandalı Alıcı Verici Devresi...
bu 12 röleli bunun 24 rölelisi lazım
bu devreden iki tane yapsam diyorum fakat frekanslar karışmadan nasıl olur acaba Nereyi değiştirmem lazım alıcı verici farklı seçerek olurmu ki ?

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,840
Son üye
111340

Yeni konular

Geri