Kapı Açma Buton Devresi

hyavuz26

Üye
Merhaba Arkadaşlar;

Sizlere bir sorum olacak bana yardımcı olursanız sevinirim.

2 tane kapım var 2 tanede butonum var fakat 1 numaralı butonum her iki kapıyı da açasını 2 numaralı butonun sadece ikinci kapıyı açmasını istiyorum.

Resimde basit bir şekilde belirttim
15x945f.jpg

Benim yaptığım şu şekilde;

1038pog.jpg

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektronik bilgim çok az. Fakat öğrenmeye çalışıyorum.

Butonlar farklı yerlerde ve kapılardan ayrı ayrı 2 kablo geliyor. Buton üzerinden atlama yapamıyorum.

Bunu pratikte uygulayacak mısınız?

Evet uygulama yaptım diyotları koymayınca hangi butona basarsam basayım ikisi de açılıyor du.

diyotlar istenilen amacı karşılayamaz. Bunun için ilave olarak alınması gereken malzeme 1 adet 12 V AC röledir. bağlantı şekli aşağıda resimdeki gibi olursa, birinci buton her iki kapıya kumanda ederken 2. buton sadece 2. kapıya kumanda eder.

fgzk0.jpg

ısıs diye bir program var indir onu abi ordan ya devreni çalışıyorsa devreni uygula :Dkulanımı da kolay

diyotlar istenilen amacı karşılayamaz. Bunun için ilave olarak alınması gereken malzeme 1 adet 12 V AC röledir. bağlantı şekli aşağıda resimdeki gibi olursa, birinci buton her iki kapıya kumanda ederken 2. buton sadece 2. kapıya kumanda eder.
fgzk0.jpg

Yardimin için teşekkür ederim fakat kapılardan kuru kontak geliyor siz trafo çıkışı yapmışsınız kuru Konak'ta olur mu acaba

Yardimin için teşekkür ederim fakat kapılardan kuru kontak geliyor siz trafo çıkışı yapmışsınız kuru Konak'ta olur mu acaba

Kapılarda bobin olur. Bobini beslemek için gerekli olan şey bir trafodur. 12 V buton üzerinden kapıya giderek kapının açılması sağlanır. Kapıda kuru kontak geliyor diyorsunuz, kapıda kuru kontak nasıl oluyor?

Kapılarda bobin olur. Bobini beslemek için gerekli olan şey bir trafodur. 12 V buton üzerinden kapıya giderek kapının açılması sağlanır. Kapıda kuru kontak geliyor diyorsunuz, kapıda kuru kontak nasıl oluyor?
Kapılarda zaten bir motor var kendilerine özgü devreleri mevcut kuru kontak çıkışı var bu Konak'tan ac ve kapa olarak sırasıyla tetik alıyor

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri