3 Fazli asenkron motoru baglantisi sorunu

asad

Üye
Selamun aleykum arkadaslar simdi elimde bir asenkron motor var 3 fazli L1 L2 L3 DIYE GIRISLERI OLAN BIRSEY almanyadan gelme panosuyla beraber 3 fazli panonu icinde transformator felan var yeni sistem sanirim direk uc fazi bagliyoruz ve asenkron motorun icinde kalan 2 tane kablo kalmis oluyor onlar nereye baglaniyor onu cozemedim panonun icinde kontaktor kademeli salter var 5 kademeli ama o asenkron moturun icinde gelen 2 kabloyu anlayamadim nerelere baglanacak panonun icinde klemens kablolari cikisi var havalandirma motoru bunun icin hangi kablo kullanmami onerirsiniz ebatlari yani yardimci olursaniz sevinirim iyi calismalar

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Selamun aleykum arkadaslar simdi elimde bir asenkron motor var 3 fazli L1 L2 L3 DIYE GIRISLERI OLAN BIRSEY almanyadan gelme panosuyla beraber 3 fazli panonu icinde transformator felan var yeni sistem sanirim direk uc fazi bagliyoruz ve asenkron motorun icinde kalan 2 tane kablo kalmis oluyor onlar nereye baglaniyor onu cozemedim panonun icinde kontaktor kademeli salter var 5 kademeli ama o asenkron moturun icinde gelen 2 kabloyu anlayamadim nerelere baglanacak panonun icinde klemens kablolari cikisi var havalandirma motoru bunun icin hangi kablo kullanmami onerirsiniz ebatlari yani yardimci olursaniz sevinirim iyi calismalar

Aleyküm slm resim ile yayınlarsanız yardımcı olabilirim..

Sıcaklık sensörünün (PTC) kabloları olabilir, Ama keisn bişey söylemek içni resim görmek lazım

motor içerisinden gelen U.V.W.....Z.X.Y kodlu kablolar dışındaki kablolar ptc ısı sensörü kablolarıdır. bağlantıları yaptıktan sonra motor çalışmıyorsa:bu uçları motor koruma rölesinin üzerindeki ptc klemenslerine bağlamalısın..

*arkadaşlarında bahsettiği gibi ptc olma ihtimali var

** motorunuzun fren balatası varmı ? bu uçlar balatanın bobin uçları olabilir. Motorun arka kısmındaki bir etiketle bobin besleme değerleri verilmiştir.
*** Veya motorun arkasına bağlanan harici bir soğutma fanı olabilir.

Resmini çekip yayınlarsanız daha fazla yardımcı olabiliriz...

*arkadaşlarında bahsettiği gibi ptc olma ihtimali var

** motorunuzun fren balatası varmı ? bu uçlar balatanın bobin uçları olabilir. Motorun arka kısmındaki bir etiketle bobin besleme değerleri verilmiştir.
*** Veya motorun arkasına bağlanan harici bir soğutma fanı olabilir.

Resmini çekip yayınlarsanız daha fazla yardımcı olabiliriz...

" ** " ve " *** " doğru olabilir dediğin gibi resim gönderirsen yardımcı olalım

resme bakabiliriz

ama arkadaş havalandırma motoru diyor. havalandırma motorunda fren ihtiyacı olmaz.
geriye ısı ucları ihtimali kalıyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri