Otomatik kumanda ve otomasyon öğrenmek

kadircell

Üye
Merhabalar, ben 21 yaşında 3 hafta kadar önce mezun olmuş bir elektrik mühendisiyim. Okul zamanı bir otomasyon firmasında (İstanbul) part time olarak çalışıyordum, okul bitince şartlar konusunda anlaşamadık ve ben de memlekete (Konya) dönüş yaptım. Burada istediğim gibi bir iş bulamadım, dağıtım şirketinde şartları çok daha uygun olan bir iş buldum ve yüksek ihtimalle burada çalışacağım. Ama aklım hala otomasyonda, brn bunu kendi çabalarımla öğrenmek istiyorum, nasıl bir yol izlemeliyim?

Teşekkürler.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Merhabalar, ben 21 yaşında 3 hafta kadar önce mezun olmuş bir elektrik mühendisiyim. Okul zamanı bir otomasyon firmasında (İstanbul) part time olarak çalışıyordum, okul bitince şartlar konusunda anlaşamadık ve ben de memlekete (Konya) dönüş yaptım. Burada istediğim gibi bir iş bulamadım, dağıtım şirketinde şartları çok daha uygun olan bir iş buldum ve yüksek ihtimalle burada çalışacağım. Ama aklım hala otomasyonda, brn bunu kendi çabalarımla öğrenmek istiyorum, nasıl bir yol izlemeliyim?

Teşekkürler.

Mrb, Size 4 yıllık eğitim sürecinizde otomatik kumanda ve otomasyon sistemleri hakkında bilgi vermediler mi? Sizin PLC diye bir dersiniz olması lazım orda otomatik kumandalardan yararlanılıyor, 4 yıllık eğitim hiç bir ampül yaktırmadımı?

PLC ler, endüstriyel otomasyon, otomatik kumanda hakkında bilgim var ama dışarıda kendi işimi yapacak kadar yeterli değil.

Mrb, Size 4 yıllık eğitim sürecinizde otomatik kumanda ve otomasyon sistemleri hakkında bilgi vermediler mi? Sizin PLC diye bir dersiniz olması lazım orda otomatik kumandalardan yararlanılıyor, 4 yıllık eğitim hiç bir ampül yaktırmadımı?

4 yıllık eğitim hiçbir zaman piyasadaki varolan tecrübeyi veremez. Ampül yakmak ile hemen PLC öğrenilemez

4 yıllık eğitim hiçbir zaman piyasadaki varolan tecrübeyi veremez. Ampül yakmak ile hemen PLC öğrenilemez

Güzel kardeşim 4 yıllık eğitim sürecinde, okulda almış olduğun günlük teori bilgilerini evde pekiştirmek amaçlı çalışıcaksın bilgisayarın olacak çizim, programların olacak, Plc dediğin çok zor bir alet değil sadace ampulü yakmayı başarıcaksın plc'yi icat edenler bizim gibi insanlar sadece düşünceleri farklı, en iyi eğitim uygulamalı eğitimdir katılıyorum, bir şeyler yapmak için kimseyi beklemeyin siz yapın siz çalıştırın kimse size bize piyasada bu işi öğretmez öğretenlere saygım sonsuz..

PLC ler, endüstriyel otomasyon, otomatik kumanda hakkında bilgim var ama dışarıda kendi işimi yapacak kadar yeterli değil.

Otomatik kumandayı çok iyi bilmelisin, sonra otomasyonu iyi tanımlamalısın endüstriyel otomasyon denince akla ne geliyor. Kontrolkaleminde otomasyon hakkında gerekli tüm bilgiler mevcut araştırmalıyız, okumalıyız, Plc dökümanları çizim programları felan mevcut, kontrolkaleminde yenisiniz galiba ama emin olun burası size çok faydalı olacak..

iyi çalışmalar dilerim kolay gelsin..

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,909
Son üye
T_K

Yeni konular

Geri