sıralı çalışma 1-2-3 3-2-1

yaga

Üye
öncelikle selam 3 adet motorumuz var fotoselin önü kapanınca 1. motor çalışacak 5sn sonra 2. motor çalışcak sonra 8 sn sonra 3. motor çalışaçak 3motor çalışıncabelli zaman sonra 3. motor cıkacak daha sonra 2. motor cıkaçak en sonrada 1.motor cıkaçak ve sistemtaki fotoselin önü kapanasıya kadar bekliyecek fotosel kapanınca periyodik olarak gene aynı düzen çalışacak. devreyi kurdum 3 röle ve 3kontaktör ayrıca 6 zaman rölesi ile
fotoselin önü kapanınca sıralı çalışıyor 3 motor devredende cıkardım fakat orada 2. motor cıkacağı yerde tekrardan 3. motor devreya girip cıkıyor sürekli 1. ve 2. motorlar devamlı çalışmaya devam ediyor zaman rölelerin kontağında karışıklık oldu bir türlü çözemedim. belki 3 adetzaman rölesi kullanmak gerekebilir
kontaktör röle zaman röleleri ile devreyi kurmak istiyorum.
belki tembelliğe kaçtım ama kafam kitlendi hatamı ğöremedim. devreyi çizim gönderebilisem daha iyi anlaşılacak hemde yeni başlayan arkadaşlarada değişik konuolabilir düşüncesi ile konuyu açtım herkese iyi çalışmalar

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
biraz uğraşıdan sonra sorunu çözdüm fakat panelde nasıl baylaşaçağımı bulamadım ekst devreyi çalıştırdım.bana o konuda yardımcı olursanız sevinirim herkese iyi çalışmalar

biraz uğraşıdan sonra sorunu çözdüm fakat panelde nasıl baylaşaçağımı bulamadım ekst de devreyi çalıştırdım.bana o konuda yardımcı olursanız sevinirim herkese iyi çalışmalar.

Çalıştırmış olman önemli.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri