20 veya 25 amper açma kapama rölesi varmı.

arkadaşlar ve sayıon hocalarım merabalr. ben bı kumanda panosu yapacağım ve ve bu kumanda panosu bir ışıklandırma sıtemını kumanda edecek. bu kumanda panosunu pc den vaya uzaktan kumanda ıle kontrol edeeceğim. bunu kontaktorlerle yaptığım zaman çok gurultulu bır pano ortaya çıkıyor. ve bende bu gurultunun ortadan kalkması için röle kullanmak ıstıyorum . çunku zaten yuklerım monafaza ışıklandırmalar. ve bazı lınyelere 20 veya 25 amper guunde bır eleman yerleştırmem lazım fakat bu kontaktor olmamalı . bu güçte soktli bir röle varmı acaba . eğer var ise bana yardımcı olursanız cok sevınırım . şimdden tesekkurler

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
sayın haydar001 arkadasım sorum ıle ılgılendığın için çok tesekkur edrım . trıyak dıye bı malzemeden bahsetmışsın . ben bu malzememyı duydum ama işlev olarak nasıl çalıştığını su sekılde bılıyorum . oda yıne role gıbı bobın uçlarına ac ve ya dc gerılım uygulanarak anahtarlama yapan devre elemanıdır. ve fiyat olarak diğer elemanlardan farkı nedir. ve bahsettığım gıbı 20 veya 25 amper lık guclerı anahtarlarken bır sorun çıkarma olasılıkları varmıdır.. bunlarıda belirtebilirsen daha ayrıntılı bı sekılde aydınlanmış olurum . saygılar......ayrıca aydınlatma sıstemım akkor falamalı değil ama trıyakın bu özelliği diğer projelerımde işime yarayabılır....ayrıca ben bu kumanda panosunda 20 ye yakın anahtarlama elemanı kullkanacağım bunuda bıldırmek ısterım .çünku ben trıyakın bır elektronık devre elemanı olduğunu bılıyorum yanı uclarına bağlantı yapma olanaklarım da nelerdır bunlarda kafamda soru işareti.

Sayin yuksek gerilim

bence solid state röle (ssr)kullanman en uygunu 40 ampere kadar olduğunu biliyorum uzerinde 4 tane bağlanti klemensi var 2 tanesi bobin 2 tanesİ kontak olmak uzere ve hİç ses çikartmiyorlar sadece uzerinde led var o yanip sonuyor oradan anliyorsun aktif olduğunu reklama gİrermİ sakincasi varmi bilmiyorum ama sana bi adres vereyim oradan incele umarim işinİ görür

http://www.enda.com.tr/TR/Urunler/Default.aspx?UrunGrupID=87

muratdağli paylaşım için teşekkürler. sanırım bu reklam olmuyooo :)))

en mantıklısı solid state role kullnmaktır
bu sayede ses sorunuda ÇÖZÜLMÜŞ OLUR

50 amper gücünde mini ELO röleler işini görecektir..

arkadasım yanıtın için çok saol bende forumdan korkmaz desıng arkadasımızın bana msn de tavsıye ettığı bu roleler ile sıkıntımı hallettım. çok işe yarayan bir rölebu . tavsiye ederim herkese......

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri