otomatik garaj kapısı bağlantı şeması

arkadaşlar elimizdebirtane garaj kapısı var ama tek düğmeyle çalışıyor bir kere basıs hareket ikinci basmak durdurma üçüncü basmak diğer yöne hareket ama ben açma ve kapama hareket uclarını değiştirme isityorum yani açıkken tekrar açmak komutu geldiğinde kapanmasını istemiyorum yada kapalıyken tekrar kapanma komutu geldiğinde ters yöne açılmasını istemiyorum komut geldiğinde açılıp 10 sanıye sonr kapanacak tek komutla tam kapanmadan açılma komutu geldiğinde yine tekrar açılıp 10 saniye sonra tetrar kapanacak
ama elimdeki kapının satartı tek ve 1 komut bir yöne harekete geçiriyor hareket halindeyken 2 . komut durduruyor 3. komutta kapatıyor

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Dostum yapmak istediğini kısaca özetlesen... O şekil istemiyorum bu şekil istiyorum değilde direk ne istediğini daha açık şekilde belirtirsen sana yardımcı olmaya çalışırım.

Yazdıklarından anladığım kadarıyla demek istediğin bumudur ..

Açılış start'ını sen vereceksin, Yani kapatma için 2 ci start vermeye gerek kalmadan 10 sn sonra kendiliğinden kapanacak.

selam kards
ben sana bu konuda yardımcı olabilirim ama bana önce ne istediğini ayrıntılı yaz ve bir de otomatik kapının özelliklerini yaz ki neyi neye uygulayabileceğimizi bilelim .Çünkü otomatik kapılar çeşitlerine göre hazır panolar var. Onlardan da yararlnabiliriz ok

bu iş çok basit motorun kontrol kartında swiç vardır açıp kapamayı otomatik hale getirmeyi swiç düğmelerinden yapabilirsin ama swiçlerin hangi düğmesi neyi yaptığını bilmeniz lazım

biz işletmelerdeki kapılara siemens logo taktık ve çalışmasını istediğimiz gibi değiştiriyoruz.
öyle birşey istersen yardımcı olabilirim.

hocam senin kumanda kartın hazır bir kart yani klasik kumanda değil bu yüzden kumanda panosu uzerinde entry veya nees gibi bişiler yazar hatta kartın üzerindede yazar kartın kodunu söylersen ben veya diğer arkadaşlar yardımcı oluruz genelde kartın üstünde tek buton üç buton girişleri vardır panoyu aç girişlere bak %90 bu kadar basiitmiş dersin

arkadaşalr ben kendi üsülümce yeni brişey yaptım ilgini için teşekkürler

s.a arkadaşlar sitede yenıyım semalarla gösterılıyomu bulamadım ben anlamadım ya yardımcı olurmusunuz

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri