işyerindeki telefon tesisatında sorun var

telemcii

Üye
bilmiyorum nereye yaazacağıma karar veremedim. acil yardım etmeniz gerekiyor hayat-memat meselesi mutlaka yapmam lazım arkadaşlar.

iş yerindeki dahili hatların iki tanesi cızırtı geliyor bir süre sonra iki kesik dıt sesi ve cevir sesi kesiliyor. bu neden olabilir. dağıtım kutusunun fotoları var.ama nasıl yükleyeceğim foto bilmiyorum. dağıtım kutusuda ayrı bir hikaye. o karmakarışık vede etiketlememişler ..ben buraya yeni girdim kendimi ispatlamazsak işimiz cok zor ...ooof ooff:(

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İlk olarak kullanılan santralin kılavuzunu bulmalısın. Bu kılavuzda dahili bağlantıların açıklaması olur.
Ama bildiğim bir konu varsa, santralin yetkili servisi büyük ihtimalle 10-20 dk içinde sorunu çözer. Çünkü santral programası, bağlantıları vs. karışık işlerdir. Servis aynı problemle daha önce mutlaka karşılaşmıştır.

İlk olarak kullanılan santralin kılavuzunu bulmalısın. Bu kılavuzda dahili bağlantıların açıklaması olur.
Ama bildiğim bir konu varsa, santralin yetkili servisi büyük ihtimalle 10-20 dk içinde sorunu çözer. Çünkü santral programası, bağlantıları vs. karışık işlerdir. Servis aynı problemle daha önce mutlaka karşılaşmıştır.

peki arıza nereden olabilir nasıl anlayacağım

bilmiyorum nereye yaazacağıma karar veremedim. acil yardım etmeniz gerekiyor hayat-memat meselesi mutlaka yapmam lazım arkadaşlar.

iş yerindeki dahili hatların iki tanesi cızırtı geliyor bir süre sonra iki kesik dıt sesi ve cevir sesi kesiliyor. bu neden olabilir. dağıtım kutusunun fotoları var.ama nasıl yükleyeceğim foto bilmiyorum. dağıtım kutusuda ayrı bir hikaye. o karmakarışık vede etiketlememişler ..ben buraya yeni girdim kendimi ispatlamazsak işimiz cok zor ...ooof ooff:(

İlk önce santral çıkışından bu iki dahili aboneyi ayır(kablolarını boşa çıkart)santral çıkışlarını kontrol et.Her hanği bir problem yoksa hatlar normale döner,bu durumda bu iki abonenin hattında bir problem olabilir.Normale dönmezse problem santraldadır.

Kardeşim,hattının iletkeni ile ilgili bir sıkıntın yok zannedersem.Eger oyle olsaydı arıza devamlılık arzederdi.Bu arızayı ne sıklıkla yapıyor,yani gün içinde tekrarlıyormu?Bence santralin kurucularıyla irtibat gecmelisin.Teknolojisi nedir bilmiyorum ama o dahili abonelerin bulunduğu kartta bi sıkıntı vardır muhtemelen.

büyük olasılıkla iki dahilininde birer ucu ters baglanmıstır bu tarz problemler arada bir olur
serkut43'de dedigi gibi dahilileri bulup kablo kodlamasının yani dahililere giden kabloların dogru yerlere baglandıgını kontrol etmen gerekli

Ben başıma gelmişti. Kabloyu çakarken yanlışlıkla kaydırmışım. diğer abonenin hattıyla çakıştı. Telefonu açınca çevir sesi geliyordu. 2 saniye sonra kesiliyor.

hatta cazırtı dıyorsun bu dahılı veya harıcı hat uçlarından bırı toprağa gırıyor yanı topraklama hattına temas edıyor buyuk olasılıkla canlı uç bellı sure cazırtı oluşup santraldan aşiri akım çekınce santral kendını korumaya alıyor sesler kesılıyor tabıı kı santral çalışmıyor kapatıp açınca olay aynen devam edıyor

herkese teşekkür ederim.santral cıkışını buldum ve kontrol ettim.bu sabah cevir sesi geliyor.hattık komple yeniden cektim.sorun gitti.sanırım bencede tekin abinin dediği gibi topraklama oluyordu yani bir yerden şase alıyordu.ilgi ve alakaları icin tekrar herkese sonsuz teşekkürlerimi sunarım. iyiki varsınız

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri