iki cihazı sıralı çalıştırmak...

aksoylar

Üye
Arkadaşlar ben araçları temizlemek için kullanılan köpükleme makinasını 1 TL atıldıktan sonra köpükleme işlemi biter bitmez 20 saniye aradan geçtimi yıkama motoru kendiliğinden otomatik devreye girsin istiyorum bu mümkünmü mümkünse yardımınızı bekliyorum.. burada nasıl bir devre kullanmalıyım hangi parçalarla yapmalıyım...işe yararmı bilmiyorum köpüklemede kullanılan cihaz ENYA marka E1Z1R10 24-240V AC/DC adında bir röle

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
yapman mümkün. Zaman rolesiyle devre yapman gerekir...

Araya bi zaman rölesi bağlaman lazım, köpükleme işi bittikten sonra zaman rölesi devreye girecek ve ayarladığın zaman sonunda yıkama motorunu devreye sokar, hayırlı işler sana kolay gelsin.

Bir adet ER 60 zaman rölesi ile yapmak istedim olmadı...Şimdi arkadaşlar 1 tl atıldıktan sonra köpükleme biter bitmez 5 dk içinde kullanıcı yıkama makinasına start verecek yani 1 dk sonra basarsa 4 dk su alacak 3 dk sonra basarsa 2 dk su alabilecek...köpükleme makinası çalışmadan yıkama çalışmayacak start'a basılsa bile...yıkama motoruna verilen 5 dk'lık süre dolduğunda yıkama motoru istop edecek...amaç bir sonraki kullanıcıya sıranın gelmesi, gereksiz su harcamalarının önüne geçmek...

bu devreyi plc lerle yapman daha kolay olur ama maliyet acısından durumunuzu bilemem .

Devreyi bir adet flaşör, iki adet kontaktör ile yaptım...köpük çalışmadan, yıkama çalışmayacak, köpükten sonra 8 dk' yıkama çalıştırılacak, süre doldumu sistem tamamıyla duracak, bu süre içinde yıkama motoru birden fazla aç kapa yapılabilecek ...ilginiz için minnettarım...

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,840
Son üye
111340

Yeni konular

Geri