yıldız üçgen sorunu

makina19

Üye
37 kw motoru bulunan dalgıç pompa yıldızdan üçgene geçemiyor ikinci yada üçüncü denememizde oluyor gerilim düşümü yok 395 volt yükte zaman rölesi yeni bu gibi arızayı neden yapar

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
ilk çalışmada su yukarıya çıkana kadar motor çok yüklenir ve termik atar bu ilk çalışmada mı oldu yoksa süreklimi olan bir arıza

yani anlayamadığım kontaktörmü devreye girmiyor ...öyle ise bağlantılarında hata vardır...bağlantılarını kontrol et

stat-stop.png

birde değil ikide üçte çalışıyor diyor bağlantıda sorun olsa 2 de çalışmaz
değilmi

makina çalışıyor fakat çoğunlukla üçgene geçmiyor 2.denemizde yada üçüncüde normal şekilde çalışıyor ne yapmam lazım

üçgen kontaktorunuzun baglantısında temassızlık var veya bobini arızalı ola bilir degiştirip deneyin zaman rolesinide siz her ihtimale karsı test edin cunki sıfır malzemlerde bazen arızalı cıka biliyor.guc devrenizi kapatıp sadece kumandayı deneyin arızanın nereden oldugunu daha cabuk bulursunuz kolay gelsin

sayın kardeşim benim başımada 1 sefer aynı arıza şekli geldi ben sorunu şöyle buldum kumandayı zr kontağına bağımlı olmaktan çıkarıp alman normu sistemi uyguladım çalıştı sorunsuz sonra eski kumandayı yaptım ve yeniden aynı sorun oldu bence senin sorun kumandadan çünkü aynı bendeki sorun

Sistemi yeni mi kurdunuz?Yoksa çalışan bir sistem zamanla arıza mı yaptı?Bunu belirtirseniz üyeler size daha kolay cevap verebilirler.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri