Dalgıç Pompa Arızası

sapmaz

Üye
Merhaba Arkadaşlar;
Dalgıç pompa sık sık termikten açma veriyor bu açmalar pompa arızasından kaynaklanıyor olabilir veya rolenin kendisinden de olabilir başka bir şey başından geçmiş olan arkadaşlar bu tecrübesini paylaşabilirmi acaba. Herkese selamlar

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Arkadasım %80 pompadan benim karsımada cok cıktı yaklasık kac dakka calısıyor.ve üc fazın cektigi apmer kac.

dalgıç pompayı poseptik çukur atığı vb. bi yerde yada şöyle söyleyelim ; katı sıvı malzemelerin boşaltılmasında kullanıyosan milinde biriken pisliklerden böyle yapıyo olabilir.

benim çalıştığım iş yenide atık suyun içinde çalışan 2 adet motor var buna benzer sorunlar çok yaşıyorum. çok sık yapmıyorsa motorun bıcaklarına bişey sıkışıyo olabilir pens ampermetre ile ölç termiğin akımını nekadar geçtiğini gözle. arada bir motoru ters dönmesini sağla bi parca sıkışmıssa bunu atmasına yardımcı olursun. düzeltip tekrar ölç çektiği amper azalmışsa kurtardın demektir. motor yanmadan dışarı çıkarmanı kontrol etmeni öneririm motor tamiri uzun zaman alıyor ve pahalı

Merhaba Arkadaşlar;
Dalgıç pompa sık sık termikten açma veriyor bu açmalar pompa arızasından kaynaklanıyor olabilir veya rolenin kendisinden de olabilir başka bir şey başından geçmiş olan arkadaşlar bu tecrübesini paylaşabilirmi acaba. Herkese selamlar

pompanın basma kısmındaki elemanların kireçlenmiş olabilir veya pompa çok uzak mesafeye su basmaya çalıştırılıyor olabilir faz sırasının doğru bağlandığına dikkat edin veya pompa basma kısmındaki hortum görülemeyen bir yerden kırılıyor olabilir fiziksel olabilecek zorlamaları ortadan kaldır boşta iken pens amp. metre ile akımını ölç bosta iken çekilen akımın üstünde akım çekiyor ise eğer motor sargıların ohm ölç sargı ohm ları bir birinin aynısı değil ise motor sargıları kavrulmuş demektir bundan sonra yapılacak tek şey motor sargılarının yenilenmesi kolay gelsin

Arkadaşlar birde apartmanın derin su kuyusu var ve bir dalgıç pompa mevcut 1 ay öncesine kadar seviye rolesi sinyal göndermiyordu ve pompa çıkartıldı ve elektrodun birtanesi kopmuş pompa çıkmışken 71 mt olan pompayı 3 mt daha ilave boru atarak 74 mt indirdik kuyunun derinliği 76 mt ve seviye rolesi yine kesmeye başladı rolenin ayarını 50 den 40 a olmadı 30 indirdim yine devreyi kesik çalıştırıyor kesik derken biraz çalışıyor devreyi kesiyor biraz daha durduktan sonra yine çalışmaya başlıyor.Deneyimli arkadaşlardan rica etsem acaba rolenin kendisindemi arıza var veya başka ne olabilir yardımlarınızı bekliyorum.Herkese saygılarımla

Arkadaşlar birde apartmanın derin su kuyusu var ve bir dalgıç pompa mevcut 1 ay öncesine kadar seviye rolesi sinyal göndermiyordu ve pompa çıkartıldı ve elektrodun birtanesi kopmuş pompa çıkmışken 71 mt olan pompayı 3 mt daha ilave boru atarak 74 mt indirdik kuyunun derinliği 76 mt ve seviye rolesi yine kesmeye başladı rolenin ayarını 50 den 40 a olmadı 30 indirdim yine devreyi kesik çalıştırıyor kesik derken biraz çalışıyor devreyi kesiyor biraz daha durduktan sonra yine çalışmaya başlıyor.Deneyimli arkadaşlardan rica etsem acaba rolenin kendisindemi arıza var veya başka ne olabilir yardımlarınızı bekliyorum.Herkese saygılarımla

kuyunun su geliri ,senin çektiğin suyu karşılamıyor.yani kuyuda su bitik.şöyle birşey dene;çıkış vanasını kısarak çalıştır

pompayı çıkarttığımızda su seviyesi şuanki pompanın bulunduğu seviyenin çok üzerindeydi buna birde 3mt ilave yapıldı yani demem şuki motor bu kadar çalışma ile suyun seviyesinin düşmesi çok zor

pompayı çıkarttığımızda su seviyesi şuanki pompanın bulunduğu seviyenin çok üzerindeydi buna birde 3mt ilave yapıldı yani demem şuki motor bu kadar çalışma ile suyun seviyesinin düşmesi çok zor

o statik seviye ,dinamik seviyede (pompa çalıştığı zamanki seviye) ise kuyuyu besleyen damarlardan yeteri kadar su gelmiyor.yani kuyu pompanın çektiği suyu karşılamıyor.dediğim gibi çıkış vanasını kısarak çalıştır.çalışıp durma süresinin uazadığını göreceksin.

Forum istatistikleri

Konular
127,967
Kullanıcılar
449,613
Son üye
Liderpano

Yeni konular

Geri