11 kw elektrik motoru malzemeleri

cafcaf89

Üye
Merhaba arkadaşlar. 11 kw lık bir motora yıldız üçgen bağlantı yol vermek istiyorum. yıldız üçgen bağlantı şeklini biliyorum. kontaktörlerin ve zaman rölesinin de. sorum şu: yeni mezun oldum. hangi markanın hangi modeli kullanılır onu bilmiyorum. ama siemens veya shnieder electric firmasınınkilerden yani kaliteli kullanmam gerekli. bu arada motor sürekli çalışacak. arada bir enerji kesilecek. bunların içinde eksik varsa yazarsanız sevinirim. şimdiden iyi günler

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
max 30 sanıyelık rolelerden kullan hangısı olursa olsun
ozel yıldız ucgen rolelerde var secım senın
ama en ıyı yolverme yontemı softstarter kullan derım

abi soft starter çok pahalı. bu panoyu 3 kontaktör 1 zaman rölesiyle yapmam gerek. nominal akımdeğeri sanırsam 25A di motorun. kaçlık almalıyım kontaktörleri ?

schneider için lc1d25 m7(M kontaktörü ve üçgen kontaktörü olmak üzee toplam 2 tane)
lc1d18 m7 de yıldız kontaktörün,gv2me22 koruma şalterin.

Kardeş kontaktörlerin değerleri hakkında bişiy söylersem yanlış olur ama motor koruma rölesi ve yıldız üçken rölesini keal firmasının yapmış olduğu akım trafolu motor koruma rölesi ile yıldız üçken rölesini kullan derim hatta ikisinin de linklerini vereyim bir incele istersen çok faydalı cihazlardır...( Burada kael firmasına yalakalık yapmış reklamını yapmış gibi olmak istemem bana ne faydaları var ne zararları sadece tecrübe olarak edindiklerimi paylaşmak istedim. )

Motor koruma rölesinin linki : http://www.kael.com.tr/pdf/ke-DP01-100A turkce.pdf

Yıldız üçken rölesinin kinki : http://www.kael.com.tr/pdf/ke sd.pdf

siemens 3tf 44...3 adet,UA59 serisi 16-25 termik..1adet,ayarlı gerilim koruma rölesi 1 adet(kael,kaim,entes),zaman rölesi 0-30 sn 1adet .........kolay gelsin

3 adet 3tf 43 kontaktör 10-16 a termik 1 adet mks 03 (entes motor koruma 1 adet ) ser 30 (entes zaman rölesi 1 adet)

arkadaşlar allah razı olsun yazmışsınız. büyük fayda oldu dedikleriniz

schneider için lc1d25 m7(M kontaktörü ve üçgen kontaktörü olmak üzee toplam 2 tane)
lc1d18 m7 de yıldız kontaktörün,gv2me22 koruma şalterin.

kesinlikle katılıyorum diğer malzemelere yada yıldız-üçgen paketine hiç gerek yok

Forum istatistikleri

Konular
128,170
Kullanıcılar
449,934
Son üye
peldayilmaz

Yeni konular

Geri