uzaktan kumandalı dalgıç pompa

umitrayu

Üye
selam arkadaşlar. birbirinden 5 km uzak olan 600 tonluk depoyla dalgıç pompayı uzaktan kumanda ile çalıştırmak istiyorum. elektrik panosu dalgıç pompanın yanındadır. depoda herhangi bir elektriksel bağlantı bulunmamaktadır. depo boşaldığında otomatik olarak pompanın devreye girmesini, doldoğunda da pompanın devre dışı kalmasını istiyorum. böyle bir sistemi nasıl yapabilirim.
yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim...

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
bu iş için uzaktankumandalı sistemler var onlardan kullan mesela enerjiinin olup olmaması önemli değil güneş enerjili panel koyarak senin kumanda işinide hallediyorlar delcom elektrnik var orada senin işini çözecek sistemler mevcut

selam arkadaşlar. birbirinden 5 km uzak olan 600 tonluk depoyla dalgıç pompayı uzaktan kumanda ile çalıştırmak istiyorum. elektrik panosu dalgıç pompanın yanındadır. depoda herhangi bir elektriksel bağlantı bulunmamaktadır. depo boşaldığında otomatik olarak pompanın devreye girmesini, doldoğunda da pompanın devre dışı kalmasını istiyorum. böyle bir sistemi nasıl yapabilirim.
yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim...

Flatör(Şamandıra) ile olmuyor mu? Neden uzaktan kumanda?

enerjiinin olup olmaması önemli değil güneş enerjili panel koyarak senin kumanda işinide hallediyorlar

bence yanlış anlamışsınız, enerji olmadan pompa çalışamaz diye düşünüyorum :)

depo içine yerleştireceğin 3 adet elektrotla su bilgisi ala bilirsin elektrotların uçlarını roleleri beslersin ve kumanda etmiş olursun sistemi tam açarsan daha detaylı bilgi vere bilrim

5 km uzaktan depo kontrol telsizle data gondererek yapıyorum denedım yazılımı kartını hazirladım bu hafta sonu seri uretım ılk cihazım çıkacak

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,912
Son üye
mavilacivert11

Yeni konular

Geri