termostat arızasını çözemedim

telemcii

Üye
işe yeni başladım. fabrika cok eski. 1970 model her şey yemekhanede bir soğuk hava deposu var.bir kompresör var bir fan var birde lamba var lamba aydınlatma icin bunların panosu dışarda. odanın icinde bir termostat var.mekanik cevirmeli bir şey. panodan faz geliyor.. kontagını kapattığı zaman enerjlelnerek kompresör calışıyor.

dün arıza yaptı.kompresör devamlı calışıyordu ben termostat sıcak ayarını 9 yaptım(0 da idi ) bu seferde durdu bir daha calışmadı.kısa devre yaparsam calışıyor.ama bu seferde devamlı calışıyor. termostatın algılayıcısı da kompresöre bağlı yani gövdesine bağlı.mekanik bir sistem vasıtasıyla. ben bu arızayı nasıl yapabilirim.:(:(:(:(

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
degerlı arkadasım o termostatı degıstırmelısınız artık ozellıgını yıtırmıs buyuk ıhtımalle

peki yeni bir termostat nasıl bağlantı yapmam gerekiyor?
------------------
yada şöle sorayım sadece cevirilen duvardaki mekanik parcayımı değiştireyim

Son düzenleme:
o komplıke bır mekanızmadır resmı olsaydı daha ıyıydı ama boruyla butundur dıye dusunuyorum resım eklersenız daha ıyı anlasırız

slm termostat algılayıcısı komprosore baglı demiştin galıba

gazlı termostat baglamayı denedinmi peki illaki ayar aralıgına göre sogutma sistemine uygun bir gazlı termostat ardır

acaba gazlı termostatmı olabilir tabi.dedigim gibi sistem tarihi eser o yüzden zorlanıyorum..

gazlı termostat nasıl bir şey..

foto olayınıda aklıma gelmedi keşke cekseydim:confused::confused:

gazlı termostat bır boru ıcerısınde gaz vardır bunun hareketıne gore oradakı kontakları hareket ettırır eger eskı buzdolabınız varsa ordakıler gazlı termostat

internetten gazlı termostat diye yazarsan (görselden) neye benzedigi hakkında bilgi edinmiş olursun belkide eski tip gazı termostat dahi olabilir sistemindeki

termostatı komple yenisiyle değiştir yeni termostat oda sıcaklığına göre devreye girip çıkan cinsten alırsan daha kolay olur senin için. eskisine gaz girişi varsada iptal edebilirsin. yani senin yeni termostadın oda sıcaklığına göre kompressorü start-stop yapacak.
kolay gelsin.

arkadaşım yüksek alçak basınç kombine si varmı. bende buz makinaları soğuk oda otomatik nemlendirme işleri ile uğraşıyorum.odanın içindeki mekanik termostat prob ucu bozulmuştur algılamıyor olabilir fabrikanın olanakları nasıl bilmiyorum ama aldırabilirsen dijital göstergeler var mesela dixecll,carel vs onlardan aldır parametre değerlerini gir tabii panodada tadilat yaparsan sorunsuz çalışır Kolay gelsin

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri