6 lı bidon parfüm dozajlama mak projesi??

ibosch01

Üye
kendi yaptıgımız bir makina var bu makinayı en ucuz ve en basit şekilde tasarlamak icin yorumlarınızı bekliyorum.konveyör bidonları arka arkaya getirip 6 altına aldıktan sonra yani hepsi nozulların altına geldikten sonra valflerimiz kısa bir an fıs edip parfüm sıkıp bırakacaklar ve öndeki tutucu açıp bidonlara cıkış verecek aynı zamandada arkadan yeni bidonlar gelecek ve makina böyle calısmaya devam edecek.kaç sensör kullanmalıyız? kendi çizdiğim makinanın basit bir resmi var ama yükleyemedim

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
gırıs ve cıkısları olan programlanabılır sayıcılar var onları işinını görur..!!!

kendi yaptıgımız bir makina var bu makinayı en ucuz ve en basit şekilde tasarlamak icin yorumlarınızı bekliyorum.konveyör bidonları arka arkaya getirip 6 altına aldıktan sonra yani hepsi nozulların altına geldikten sonra valflerimiz kısa bir an fıs edip parfüm sıkıp bırakacaklar ve öndeki tutucu açıp bidonlara cıkış verecek aynı zamandada arkadan yeni bidonlar gelecek ve makina böyle calısmaya devam edecek.kaç sensör kullanmalıyız? kendi çizdiğim makinanın basit bir resmi var ama yükleyemedim

dostum girişte ve çkışta olmak kaydıyla 2 sensöre ihtiyacın var..ayıca nozulların dibedalacakmı yoksa üstten mi dolduracak..ben sıvı deterjan dolduran bi makina yapmıştım bir zamanlar 6 lı dolum yapıyordu bu makinada..yardımcı olmaya çalışırım..

Girişte ve çıkışta bidonları sayacak 2 adet sensöre ihtiyacınız var. Sistem basit zaten.

sızın yapacagınız bır adet hız kontrollu konveyor daha sonra bunun uzerınde bıdonlar ıcın yer yapmalısınız.
sımdı gelelım programlanmasına vede gerekenlere
gırıste bıdonları sayacak bır adet sensor
bu sensor altı saydıktan sonra konveyor duracak tutucu tutacak bıdonları
bu tutucunun tutması goren sensor (pnomatık ıse sılındır uzerı sensor)
bu sensorde sınyal geldıkten sonra nozul pıstonu hareket edecek
nozulun asagısını vede yukarıda oldugunu goren ıkı sensor
nozulun asagı ınısını gordukten sonra dolum baslayacak tımerle sona erecek
nozul yukarı cıkacak
nozulun yukarı geldıgınde ıse sensor gorecek vede tutucu bırakacak
tutucu bırakınca 1 sn sonra konveyor bant tekrar yuruyecek sıse sayan sayıcı sıfırlanacak
sıze boyle bır program hazırlayıp gonderebılırım

dostum girişte ve çkışta olmak kaydıyla 2 sensöre ihtiyacın var..ayıca nozulların dibedalacakmı yoksa üstten mi dolduracak..ben sıvı deterjan dolduran bi makina yapmıştım bir zamanlar 6 lı dolum yapıyordu bu makinada..yardımcı olmaya çalışırım..

nozullar sabit bulunduğu boşaltım yapacak herhengi bir hareket yok.sadece fıs edip kesecek o kadar

sayın gezer ; ustam zahmet olmazsa devreni görmek isterim. ilgilenen arkadaşlara tsk ederim

makinanın resmini ekledim benzetmeye çalıştım ama pek hoş olmadı.ektedir

Moderatör tarafında düzenlendi:
Parfümleme işini ana tankta yapamıyormusun

birden fazla parfüm kullanıyoruz ve farklı kalitede ondan dolayı olmuyor. bidonlarday iken parfümü sıkmamız gerekli

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri