kumanda devresi

s.a arkadaşlar size bir sorum olacak acil cevap vermenizi rica ediyorum bana 4 kontaktör 4 termik ve bir start bir stopla 4 adette motorum var çalışması söyle olacak starta basınca 4 motor aynı anda çalışacak stopa basınca 4 motorda duracak motorlardan biri veya termiklerden biri arıza yaptığında otomatikmen devreyi kesecek her termiğin ayrı sigortası olacak birde her termikte arıza lambası olacak arıza oldunda hangi termikte arıza varsa o ışık yanacak resimli çizimini yapcak arkadaşlar varsa lütfen bana yardımcı olsun

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Peki bir motorun ternmiği attığında sadece o motormu duracak yoksa hepsimiduracak

sadece arıza veren motoruın termiği atacak diğerleri çalışacak ayrı ayrı olacak

Arkadaşım bu çizimler işini görebilir sanırım.Faz koruma rölesi ekli o senin isteğine bağlı kullanmayabilirsin. Tam detaylı bir çizim yapamadım çünkü bu aralar işlerim yoğun bir sorun olursa bana ulaşabilirsin

Kolay gelsin

s.a arkadaşlar size bir sorum olacak acil cevap vermenizi rica ediyorum bana 4 kontaktör 4 termik ve bir start bir stopla 4 adette motorum var çalışması söyle olacak starta basınca 4 motor aynı anda çalışacak stopa basınca 4 motorda duracak motorlardan biri veya termiklerden biri arıza yaptığında otomatikmen devreyi kesecek her termiğin ayrı sigortası olacak birde her termikte arıza lambası olacak arıza oldunda hangi termikte arıza varsa o ışık yanacak resimli çizimini yapcak arkadaşlar varsa lütfen bana yardımcı olsun
arkaşım analadıgım kadarıyla bir kumanda sigortası olsun 6 A fazı mks 01 röleden stopa gir stoptan starta geç strattan termik girişlerine köprüle her moturun termik çıkışını kendi bobin ucuna var her termikten bir arıza alabilirsin muhurlemeleride stop çıkışlarından açık kontaklara ver çıkışları bobin uçlarına köprüle
resimli anlatmak isterdim ancak daha resim çizmeyi beceremedim

Forum istatistikleri

Konular
128,135
Kullanıcılar
449,856
Son üye
teslasarmali

Yeni konular

Geri