Resetli Start Stop

yugo

Üye
Arkadaşlar merhaba.Elimdeki motor start düğmesi devamlı basılı halde iken bir limit siviç ile duruyor.fakat siviç boşa çıktığında starta tekrar basmadan çalışmaması gerekiyor.yardımcı olursanız sevinirim.şimdiden teşekkürler

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
kontaktörlü bir mühürleme devresi yap, kontaktörün bobinine giden ucunu sviçten geçir böylece hem sistemi durdurur yani resetler kolay gelsin

önerin için teşekkürler.söylediğin sistemi ekts programıyla yaptım fakat limit siviçten kurtulduğu anda motor tekrar çalışıyor.çünkü bu arada start basılı duruyor.

start butonunu yaylı bas bırak tıp seçmeli bağlantı ucunu starttan önce stoptan sonra almalısınız.bu butonu kullanırsanız siviç mühürlemeyi keseceğinden tekrar start vermeden çalışmayacaktır arkadaşım..

istedıgın devreyı mıcro wın ıle yaptım buraya yukleyemıyorum email adresını verırsen projeyı gonderırım

Selamlar Bu dediğin motoru nerede kullanıcaksınız ona göre cevap yazsınlar?
Hepinize saygılar sevgiler.

sivici mühürleme devresindeki normalde acıga seri bagladevreyi oyle yap sadece starta elini biraz basman gereke bilir oda sivicten kurtulana kadar

arkadaşım start butonuna bir (mühürleme kontağı ile limiti seribağlayarak) mühürleme yaparsan olur...

start butonunu yaylı bas bırak tıp seçmeli bağlantı ucunu starttan önce stoptan sonra almalısınız.bu butonu kullanırsanız siviç mühürlemeyi keseceğinden tekrar start vermeden çalışmayacaktır arkadaşım..

evet bu şekilde yapılmalı yoksa dediğin gibi devamlı çalışır switch ten kurtulunca mühürlemeli senin işine yarar ancak yoksa yaramaz:)

Forum istatistikleri

Konular
128,148
Kullanıcılar
449,888
Son üye
kalemx

Yeni konular

Geri