SSR YARDIM

gumus

Üye
40X50 CM fırın panosu içine 380VAC input 0-10V bir SSR bağladım fakat kısa bir süre sonra yandı.
ben pano ve yük durumuna göre seçim yapılabilir pano ısısınıda göz önüne alabilecek, sogutuculu veya soğutusuz seçim yapabilecek bir tablo arıyorum

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
arkadaşım tabloyu bilmem ama birincisi hattın çektiği amperi ölçüp örnek olarak 25 amper çekiyorsa bir üstünü eger takabiliyorsan yani maliyet sorunu yoksa 50 amper lik ssr takmanı öneririm ve muhakkak ki altında soğutma bloğu olması lazım eger çektiği amperin iki katı bir ssr baglayıp soğutma bloğuda varsa panonun iç sıcaklığı okadar fark etmez tabi panoya kare fan takarsan dahada sağlıklı olur ve bilirsinki bu ssr lerin dez avantajı kısadevrede gitmesidir bunu önlemek içinde önüne hızlandırılmış sıgorta takmanı tavsiye ederim

Cengiz hocama harfiyen katılıyorum. Kullanacağınız SSR'nin akım değeri de rezistans devresnin maksimum akım değerinden de yüksek olmalı.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri