motorlu şartellerle transfer

bir adet ana panoda iki adet (jenarator)transfer panosunda bulunan merlin gerin 800 amper motorlu şarteller tripte kalıyor otomatik devreye girip çıkmıyor elle kurup müdahele etmek gerekiyor arızası ne olabilir teşekkürler

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
otomatik kurması devrede olmayabilir , birde plug ünitesinde sıkıntı olur.test butonuyla deneme yapabilirsiniz.

sol üst taraftaki kırmızı mandal dışarı doğru çıkıyorsa, onu iyice bastırmanız lazım. daha sonra da üzerinde lamba işareti olan ve bir görevi de, lambaları test etmek olan membran switche basmanız lazım.Böylece uyarı ledi de sönecektir. Bu işlemi yapmadan önce, transfer panosundan önce şalter varsa onu kapatarak yapın.Yani enerji olmasın ( olursa ne olur bilmiyorum ama, ben bir keresinde başaramamıştım, o yüzden hep enerjiyi keserim)
Bu şekilde tekrar kurma olmuyorsa, trip dediğiniz şey nedir onu bilmek lazım. Üzerindeki ledlerden hangisi yanıyor?
eğer tesisatınızda sorun olmuyorsa ( ki enerjiyi bir önceki şalterden kesip , jeneratör devreye girmesini sağlayarak ve jeneratör şalterinde de aynı hatayı verip vermediğini görerek bunu anlayabilirsiniz) muhtemel sebepler.
1- micrologic ünitesi arızalıdır
2- kurma motoru arızalıdır
3- içindeki yardımcı kontaklar zamanla toz gibi pisliklerden dolayı iletmiyordur.

Durumu biraz daha açık anlatırsanız daha da netleşir sanırım arıza. Fakat ben olsam 0 216 444 30 30 nolu telefondan bilgi almayı tercih ederdim. Sonucu da burada paylaşırsanız sevinirim.

şalterin üzerinde küçük bir swich vardır.
manuel auto konumu vardır.
şayet bir şekilde o swich manuelde kaldıysa
sittin sene otomatik olarak kurmaz..
bu aletler kolay kolay bozulmaz..
gavur sağlam yapıyo..:)

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay