UZAKTAN KUMANDA LAZIM

YAYLA34

Üye
Arkadaşlar ben bir makina içerisine 4 çıkışlı bir kumanda alıcısı koyup kontaktör çalıştırmak istiyorum bu kontaktörler asenkron motorları çalıştıracak kumandanın ufak olması gerekiyor ve tuşlarını hem buton istenildiğinde anahtar olarakta kullanılabileceğim böyle bir kumanda bulabilirmiyiz

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Arkadaşlar ben bir makina içerisine 4 çıkışlı bir kumanda alıcısı koyup kontaktör çalıştırmak istiyorum bu kontaktörler asenkron motorları çalıştıracak kumandanın ufak olması gerekiyor ve tuşlarını hem buton istenildiğinde anahtar olarakta kullanılabileceğim böyle bir kumanda bulabilirmiyiz

RF 4 kanal uzaktan kumanda hazır modüller satılıyor devresini yapmak için uğraşmak istemiyorsan bunu kullanabilirsin.

Daha önce denedim kumanda alıcısını kontaktörlerle birlikte aynıraya bağladım motor taban sacının arkasında vemakinanın her yeri kapalı olduğu için düzğün çalışmadı kontaktör çekerken kıvılcımlar frekansı bozup kararsıs çalıştı kontaktör birkaç kez çekip bıraktıktan sonra çalışıyor

Daha önce denedim kumanda alıcısını kontaktörlerle birlikte aynıraya bağladım motor taban sacının arkasında vemakinanın her yeri kapalı olduğu için düzğün çalışmadı kontaktör çekerken kıvılcımlar frekansı bozup kararsıs çalıştı kontaktör birkaç kez çekip bıraktıktan sonra çalışıyor

Çıkışlara röle kullanmadın mı? Direkmi verdin kontaktörlere? Panoya alıcının olduğu yere cam bölme yapabilirsin.

Role kullandım yine olmadı
kumandayı 24v dc yaptım biraz düzeldi ama yine olmadı kontaktör çekerken çıkan kıvılcım radyo frekansını bozuyo kontaktör düzgün çalışmıyo
bana raya takılan ufak dört çıkşlı güzelbir alıcı lazım tabiki başka kumandalardan etkilen meyecek

Benimde aklıma geldi ama tek onu denemedim ama panomda bir role daha bağlıcak yerr yok benim alıcı yalnız dc 12 voltla çalışıyo bunun 220v olanı yokmu

5V la çalışan arx34 kullanabilirsiniz. Ben bu alıcıyla 4 tane kontaktör sürüyorum. Çıkışları opto ile yalıtıp kullanmak gerekiyor. Ayrıca panoya PG7 tarzı bir rakor takın ve oraya da RF kumandanın antenini sabitleyin. Eminim başarılı olursunuz.

bende kumanda var 3 ayrı devre kontrol edebiliyorsunuz 60 mt uzaklığa kadar çalışıyor toplam 1000w çıkışlı devresi küçük ve kumandası çok şık

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri