3 fazlı yıldız bağlı motor kumandası hk.

biyQmen

Üye
Sıvı seviye rölesi ,motor koruma rölesi , termik ,aşırı akım, elamanları kullanarak 3 fazlı yıldız bağlı moror çalıstırmak isitoyum devre seması kousunda yardımcı olabilecek varmı acaba.

kumanda ve güç devresi konusunda yardımcı olabilecek varmı acaba?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
gerçidevreyi biliyorum ama stop butonu önüne konan elamanların sırası konusunda emin değilim.

arkadaşım entes ssr04 röle baglantısı A ve B (220V BESLEME) 1 nolu klemens faz giriş 4 nolu klemens çıkış fazın termik (95giriş) 96(çıkış) stopa stoptan starta starttan kontaktörün bobin ucuna mühürleme de stop çıkışından kontaktörün açıgına açıktan bobin ucuna. ssr üzerin deki U(5)ÜST PROB L(6) ORTA PROB B(8) ALT PROB uçlar dır dırek kuyuya

Devreni gönderirsen sana yol gösterebilirim.

alnadıgım kadarıyla 4 kw den buyuk bır dalgıc motorile sulama yada sıvı transferı yapacak bır sıstem kuracaksın

yıldız ucgen bır devre kur kumanda fazlarını ıse rolelerın kontaklarından sıstemın ıhtıyacına gore gecır. buda ne kuracagına baglı

kuyudakı probların kablolarını kuyu susuzken kumanda fazını bloke edecek sekılde sıvı sevıye rolesının kontaklarından gecır

tankın problarınıda ıkıncı sıvı sevıye rolesının tank susuzken pompayı calıstıracak sekılde gecır

motor korumayı ıse 3 fazı l1 l2 l3 uclarına bagla mp ve faz ıle beslemesını ver
normalde kapalı ucada kumanda fazını ver termık ayarlarını motorun yıldızdan ucgene gecıste sarfettıgı akıma gore sec

kolay gelsın

slm kolaygelsın benımde bır sıkıntım var ssr role 2 elektrrotlu bagladımız zaman motor 10 dakka calısıyo ama dha sonra motoru kısa kıs adevrey alıp bırakıyo .sızce sebe nedır .elektrotlar yenı deyıştı. ve sabıtte tek elektrotlu baglasam sıkıntı olurmu .elektrotlar arası mesafe ne olmalı .benımkıler alt noture baglı orta mordan 50 cm yukarda uste mordan 3.5 m acaba bundamı sıkıntı var roledemı yardımcı olursanız sevınırım tşk

bende mekatronik öğrencisiyim ve gebze myo gidiyorum. ve mesleğim üzerine bir program bilmiyorum.özellikle cofaso,visual basic ve plc öğrenmek istiyorum.istanbul anadolu yakasında oturuyorum bana bildiğiniz kurs yerlerini önerebilirmisiniz...

sanırım avrupa birliğininde desteğiyle otomasyon kursları meslekliselerinde var tuzla meslek lisesi kartal meslek lisesi ümraniye meslek lisesi olduğunu biliyorum..

eplan kullanıyorum ama profosyonel degılım kurs veren yerlerdende bılgım yok formda bılen arkadslar vardır mutlaka

İstanbuldaysan dinçer esentaş arkadaşımız veriyor forumdan bulup mesaş atarsan yardımcı olabilir.

Forum istatistikleri

Konular
128,169
Kullanıcılar
449,932
Son üye
yyasar

Yeni konular

Geri