15 Kw ileri geri motor kumanda

ssrr

Üye
arkadaslar kolay gelsın 15 kw lık bır motor var bu motor bantı dondurecek ılerı gerı seklınde...bu motoru nasıl kaldırabılırım??yardımlarınız ıcın tsk ederım..kolay gelsın....

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
yumuşak yolverici kullanman iyi olur. maliyet sorun değil ise yol verici kullanman daha iyi olur devir ayarı yapma imkanı verir.

bende sayın elektrik'e katılıyorum. yumuşak yol verici veya hız kontrol cihazı. maliyet olarak değilde işin olmazsa olmazı olarak bakın bence. çünkü bant dediğinize göre motor düşük hızda dönsün diye hız ayarına ihtiyacınız olacak anladığım kadarıyla.
iyi çalışmalar

Arkadaşların yorumuna katılıyorum.Özellikle bantınız uzun satler çalışıyorsa devir ayarı yapmak ciddi tasarruf sağlar.İhtiyacınız olduğunda hızı atttırıp azaltabilirsiniz.Hem de mekanik aksam fazla yıpranmaz.Piyasada pek çok marak var.sıfırdan kurulumda çok büyük fiyat farklarının olmadığını görürsünüz

arkadaslar cvbını ıcın tskrler ama motora ınvertor baglanmayacak bu motor sureklı calıscak.devir konusuna gelınce devrı dusuk motor..pot baglamamızada gerek yok..benım ogrenmek ıstedıgım 15 kw lık motoru..dırek ucgen yada yıldız kaldırabılırmıyım kaldırırsamda bı sakınca yaratırmı..?tsk ederım...

arkadaslar cvbını ıcın tskrler ama motora ınvertor baglanmayacak bu motor sureklı calıscak.devir konusuna gelınce devrı dusuk motor..pot baglamamızada gerek yok..benım ogrenmek ıstedıgım 15 kw lık motoru..dırek ucgen yada yıldız kaldırabılırmıyım kaldırırsamda bı sakınca yaratırmı..?tsk ederım...

15kw motor yerine göre direkt çalışabir de çalışamaz da.Buna veya(yıdız/üçgen'e) karar veren temelde akina aksamıdır.Taşıyıcı bant diyorsunuz.Boş hali ile Yüklü hali farklı olacakdır.invertör düşünmüyorsanız Bizzat sahada karar vermek zorundasınız

yumuşak yol vericide olur sürücüde kullanabilirsin hem kalkış akımın az olur hemde devir ayarı falan ama arkadaşların dediği gibi biraz maliyetli olur ama maliyetini kendiamorti eder

ben gecen gecen hafta 45kw motora üretimin durmaması için elimde 90kw kontaktör artı termik direk yol verdim sıkıntısız çalişiyor.

18,5 kw a kadar bantları ve elevatörleri ben üçgen kaldırıyorum sıkıntı olmaz sadece kontaktörünü biraz yüksek seç

bandın çalışacagı yer önemli maliyetin önemli ister yumşak yolvericiyle ister yıldız üçgen istersen direk kalkındıra bilirsin burada en önemli sorun bu bant nerede hangi şartlarda kullanılacak ve gerçektende bunları bize açıklarsan daha geçeçerli.

Forum istatistikleri

Konular
127,958
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri