ileri geri motor kumanda devresi şeması

Lütfen kumanda devre şeasını çizebilirmisiniz

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
forumda arama yaparsanız yeteri kadar kumanda devresi mevcut

al bu işini görür sanırım

Ekli dosyalar

• Slayt1.JPG
    Slayt1.JPG
    25.7 KB · Görüntüleme: 705
Lütfen kumanda devre şeasını çizebilirmisiniz

arkadaşım motor un devir yönünü değiştirmek için fazlardan 2 sinin yerini değiştirmen gerekir.Eğer birazcık kumanda bilgin varsa bunu rahatlıkla yapabilirsin.Ayrıca forumda bu konu ile ilgili araştırmaya zamanın yetmeyecek kadar döküman var..bu sebeple direk devre şemasını istemektense biraz çizmeye gayret etsek daha iyi olacak gibi.

cofaso nun düzenlediği yarıimadada buna benzer bir soru vardı sanırım

Evet 3 fazlı bi motorun ileri geri hareketi için bencede forumda arama yaparsan nette bile bulamayacagın biçok seye cok rahat ulasabılıyorsun

ii akşamlar abilerim ve degerli büyüklerim ben 16 yasındayım.Ögrenciyim ve İskenderun endüstri meslek lisesinde okuyorum.Ögretmenim pic ile bilgisyarın usb portundan kontrol edilen step motor devresi yapmamızı istedi.Bana yardımcı olursanız sevinirim.Şimdiden teşekkürler

ii akşamlar abilerim ve degerli büyüklerim ben 16 yasındayım.Ögrenciyim ve İskenderun endüstri meslek lisesinde okuyorum.Ögretmenim pic ile bilgisyarın usb portundan kontrol edilen step motor devresi yapmamızı istedi.Bana yardımcı olursanız sevinirim.Şimdiden teşekkürler

ARKADAŞIMeğer seri port tan kontrol isrtersen visual basic te sana basit bir program yazabilirim.ama usb ,ile ilgili pek bir bilgim yok..

acil olarak 3 fazlı bir motorun ileri geri yönde hareketi ile ilgili güç devresi ve kontrol devresi lazım bilen varmı

elektriksel kilitlemeli olan şekli ekliyorum iyi çalışmalar

Ekli dosyalar

• ileri.jpg
    ileri.jpg
    27.9 KB · Görüntüleme: 364

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.