SORU otomatik boya karıştırma makinası

Arkadaşlar,bu soruyu kendini geliştirmek isteyen arkadaşlar vardır düşüncesiyle yolluyorum.Bu soruyu atölyede bulunan arkadaşlarımada sordum.
SORU: Otomatik boya verme ve karıştırma işlemi yapacak bir makine,kişi sadece varilleri asansör üzerine bırakacak boşaldıktan sonra boş varili alacak.
1-Varili yukarı aşağı taşıyan eğimli bir asansör sistemini çalıştıran bir asenkron motorumuz var.
2-Asansör varili yukarı kaldırdıktan sonra boyanın döküleceği karışım için bir boya kazanımız ve boyayı karıştıracak mixer motorumuz var olduğunu düşünelim.
3-Dolu varili asansöre koyduk ve START butonuna bastık asansör yukarı doğru hareket etmeye başladı,ayarladığımız noktada durdu boyanın boşalması için belirlediğimiz zaman kadar bekledikten sonra asansör motoru aşağı inmeye başlayacak aynı zamanda mixer motoruda çalışmaya başlasın ve mikser motoru ayarlanan zaman sonunda dursun.Asansör aşağıda belirlenen konuma geldiğinde dursun.
4-Tekrar start verildiğinde aynı işlem sırasıyle işlemini yapsın.

İyi çalışmalar.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Arkadaşlar sorunun cevaplarını veriyorum.ON DELAY ve OFF DELAY olarak.

Ekli dosyalar

• mikser.rar
    13.9 KB · Görüntüleme: 57
Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,132
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular