amerikan alman standartları

arkadaşlar elektronik sistemlerde; amerikan devrelerinde genelde beslemenin negatif ucu sabitken alman sistemlerinde ise genelde pozitif besleme sabit olup negatif hat dolaştırılır. bunun nedeni hakkında bilgisi olan varmıdır acaba...

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
arkadaşlar elektronik sistemlerde; amerikan devrelerinde genelde beslemenin negatif ucu sabitken alman sistemlerinde ise genelde pozitif besleme sabit olup negatif hat dolaştırılır. bunun nedeni hakkında bilgisi olan varmıdır acaba...

merhaba elektrikci48

elektronik sistemler dediğin sanırım elektronik kartlar ..bu bir mantık yada alışık olma durumudur.Yoksa bi mantığının olacağını sanmıyorum.

elektronik kartlardan ziyade ,bir kontrol sisteminde selenoid ikazlaması v.b. Alman sistemlerinde negatif vererek olurken amerikan kontrol sisteminde aynı iş pozitif beslemenin role kontağı v.b.'den gönderilmesiyle oluyor.ben Almanların role kontaklarının fazla aşınmaması için böyle standartlaştırıldığını duymuştum..

elektronik kartlardan ziyade ,bir kontrol sisteminde selenoid ikazlaması v.b. Alman sistemlerinde negatif vererek olurken amerikan kontrol sisteminde aynı iş pozitif beslemenin role kontağı v.b.'den gönderilmesiyle oluyor.ben Almanların role kontaklarının fazla aşınmaması için böyle standartlaştırıldığını duymuştum..

role kontaklarının fazla aşınmaması ile ilgili olması pek mantıklı değil ..

bencede mantıksız.Almanın vardır bir bildiği herhalde...

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,601
Son üye
AlienInc

Yeni konular

Geri