Elektrik motoru fren sistemi hakkında

DAGISTANLI

Üye
Merhaba arkadaşlar
Ben vibrasyon motorlarını elektriksel fren ile durduruyorum fakat bu şekilde yaptığım fren devrelerinde bir süre sonra motor bobinleri kavruluyor. Frenleme yapmak istediğim zaman motorun 2 fazına DC 220V veriyorum. Bu tip frenleme sistemi kullanan varmı nasıl yapılıyor.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
verdiğiniz gerilimi nekadar süre ile veriyorsunuz süre çok uzunsa problem olabilir

Merhaba arkadaşlar
Ben vibrasyon motorlarını elektriksel fren ile durduruyorum fakat bu şekilde yaptığım fren devrelerinde bir süre sonra motor bobinleri kavruluyor. Frenleme yapmak istediğim zaman motorun 2 fazına DC 220V veriyorum. Bu tip frenleme sistemi kullanan varmı nasıl yapılıyor.

bnm krdeşim böle şeyler vardır sosyal teolojide eyvallah ama aslını ii bilmediğin şeyleri ne yaz anlat o büyükler bu gibi durumlara düşmezler cenab ı hak esirger böle durumlardan daha özü saygı ve muhabbetlerimle

Peki 24v vererek frenleme yapmayı denedin mi bir bence birde öyle dene

Çerkezz kardeş konuyla ilgili yorumun varsa yaz. Yoksa sosyal konuların yeri burası değil. Herkes bazı şeyleri biliyor. Belkide Cenabı Hak bu ders için bu duruma düşürdü Şeyh Şamil i

arkadaşım senin yapmış olduğun bu işe dinamik frenleme deniyor.motorun gücü nedir bilmiyorum ama 220v dc özelliklede fazla devrede kalıyorsa motorun ömrünü çok kısaltır.Biz işletmede 5,5kw motorlarda bu işi uyguluyoruz 160v dc ve en fazla devrede kalış süresi 10 sn dir.

ters zaman rölesi ile verdiğiniz dc gerilimin süresini ayarlayın bence devamlı vermemiş olursunuz. birde neden 220v dc daha düşük gerilimlerde frenleme yapılabilir.

burada önemli olan ne kadar fren yapacağınız ben 4 yıldan beri yapıyorum 3-4 kw motora dc 60 volt vererek fren yapıyorum çok güzel oluyor motorlarda hiç yanma olmadı

slm arkadaşım frenleme sistemini biz sarsak motorlarında kullanıyoruz yani vibrasyon motorlarında kullanıyoruz bunu diyot devresi kuararak yaparsın dediğin gibi 220dc olarak frenleme yapabilirsin bu süre 2-3 saniye kadar oluyor bizim sistemde
İiyi çalışmalar

Merhaba arkadaşlar

Dinamik frenleme de motorun gücüne göre dc gerilim vermelisiniz.Fazla voltaj ve uzun süreli durumlarda motorunuz zarar görmesi normaldir

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,903
Son üye
furoz6868

Yeni konular

Geri