Kirec Filosunu Kontrol

kelese

Üye
Iyi aksamlar beyler,

Bizim sirkette banttan beslenen bir kirec filosu var, yalniz manuel olarak calisiyor.
Bu sisteme Filo doldu uyarisi vermek icin kati seviye salteri kullanacagiz.
Yalniz seviye salterini tam kararlastirmis degiliz. Farkli firmalardan fiyat teklifi bekliyoruz.

Ayrica kafama takilan, bazi seviye salterleri 240VAC veya 24VDC seklinde beslemeleri var, bizim motor 220AC ile besleniyor.
Ve ayrica bizim sistemden istedigimiz sadece, seviye salteri sayesinde filo doldu bigisini alip motoru durdurmasidir.Daha sonra start butonu ile manuel olarak isciler tarafindan baslatilacaktir.

Benim kafamden gecen, 3 fazli bir kontaktor ve seviye salteri kullanmak, seviye salteri doldu bilgisini aldigi an kontaktor bobinini cektirecek,
bu kumanda devresini ayrintili olarak şema seklinde aciklayacak birileri var mi.

Seviye salteri nasil kontaktore baglanacak, sonra kontaktor bobininden kac volt gecmesi lazim ki kontaklar ceksin, kafam karisti.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
3 fazlı kontaktörün ana kontaklarını ,motora 3 fazı vermek için kuvvet hattı olarak kullanmalısın.seviye kontrol şalterinin de kumanda kontağını bu kontaktörün devreye girip çıkması için kullanacaksın.seviye şalterinin 220 v. beslemesi cihazın çalışması için gerekli besleme voltajıdır. bu cihazın 1 tane açık 1 tanede kapalı kontağı vardır.yani içinde bir tane röle vardır.sen bu rölenin kontağı yardımıyla kontaktörüne kumanda edceksin.kontaktörün bobininden geçen enerjiyi birşekilde bu bahsetdiğim rölenin kontağından geçirirsen problemin çözülür.bence biraz kafanı zorlarsan problemi çözersin.kendin çözersende birdaha hiç unutmazsın.takip eden işleride kolayca çözersin.

yogunluğu fazla veya katı(parçalı) malzemelerin depolandığı silolarda seviye şalteri olarak motorlu (döner) seviye şalterleri, gerek fiyat açısından ve gerekse teknik yönden en uygun olanlarıdır.Bu seviye şalterlerin kumandasını ve temin edeceğiniz firma adresini email adresinizi verirseniz size gönderebilirim.

3 fazlı kontaktörün ana kontaklarını ,motora 3 fazı vermek için kuvvet hattı olarak kullanmalısın.seviye kontrol şalterinin de kumanda kontağını bu kontaktörün devreye girip çıkması için kullanacaksın.seviye şalterinin 220 v. beslemesi cihazın çalışması için gerekli besleme voltajıdır. bu cihazın 1 tane açık 1 tanede kapalı kontağı vardır.yani içinde bir tane röle vardır.sen bu rölenin kontağı yardımıyla kontaktörüne kumanda edceksin.kontaktörün bobininden geçen enerjiyi birşekilde bu bahsetdiğim rölenin kontağından geçirirsen problemin çözülür.bence biraz kafanı zorlarsan problemi çözersin.kendin çözersende birdaha hiç unutmazsın.takip eden işleride kolayca çözersin.

Tesekkur yerine popularite verdim, agziniza saglik
Ayrica Msaem email ******@hotmail.com

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ayrica kumanda devresi tasarlayabilecegim, ayrintili olarak baglantilarini ekranda yapabilecegim ve simulatif ortamda deneyebilecegim bildiginiz bir program var mi

dostum ekts yi kullanabilirsin. güzel bir simüasyon programı ayrıca istediğin devrede ektedir. ekts ile açarsan similasyonda yapabilirsin. takıldıgın yer olursa sorman yeter.

Ekli dosyalar

• silo.JPG
    silo.JPG
    8.1 KB · Görüntüleme: 31
  • silo.rar
    3 KB · Görüntüleme: 12
arkadaşlar biz de bu katı maddde swiçlerinden çok çile çektik.hangi marka ve modeli denediysek illlaki bir süre sonra sorun çıkarmaya başladı.en sonunda hepsini söküp attık ve kendim bir mekanızma yaptım en sağlıklı çalışanı da benim yaptığım oldu.silonun üzerine yaklaşık 8 cm çapında bir delik açıp oraya esneme özellli çok olan bir lastik monte etttim.bu lastigin orta yerinede küçük bir cıvata monte etttim cıvatanın tam karşısınada bir proximit swiç yerleştirdim.silo dolunca lastik esneyerek ileriye doğru gidiyor ve proxsimit swiç civatayı görüyor ve motoru durduruyor.siloda mal azalında yine lastik eski halini alınca motor tekrar çalışmaya başlıyor.inanın en sağlıoklı çalışan bu oldu şimdiye kadar

bizde çok sorun yaşadık katı swiçlerinden ama en son kullandıklarımız çok iyi .(TOREX SpA 41030 LEVEL INDIKATOR )

s.a abi bana acil TOREX SpA 41030 LEVEL INDIKATOR lazım nereden bulabilirm yardımcı olursanız sevinirim

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,843
Son üye
hvncrblt

Yeni konular

Geri