normal motorla aynı kuvvete eş değer servo seçildiginde kucukluk veya gucte ne avantajlar elde edili

arkadaslar ben bir otomasyon firmasında staj yapıyorum bir soru sorulduda motorlarla ilgili ben 4. sınıfa gectim sayılır ama 3 den kalan derslerim var elektrik elektronik okuyorum ve motor1 ile motor 2 dersleri bu alttan kalan dersler arasında ozetle motorlar hakkında sıfırın uzerinde bir yada ikiyimdir daha fazlası yok simdilik

sorun su ki

normal motorla aynı kuvvete eş değer servo seçildiginde kucukluk veya gucte ne avantajlar elde edilir

diyelimki bir agırlık kaldıracaz bunu bir normal motor kullanarak kaldıralım
bir de aynı gucte servo bu ikisi arasında hız falan ne gibi farklar olur

normal motorun 3 faz tek faz yada ne bilirm senkron asenkron oldugunu bana da soylemedi ondan biraz kendinizi soruyu spranın yerine koyup beklediginiz cevabı dusunerek cevap verirseniz cok iyi olur tesekkurler simdiden

ya cok zahmetli olacamda bu self tune ve hystersis nedir onlarıda soyleyebilirmisiniz?

Moderatör tarafında düzenlendi:
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.

Forum istatistikleri

Konular
128,120
Kullanıcılar
449,825
Son üye
yasargokdemir

Yeni konular

Geri