Tek Butonla Birden Fazla Çıkış Kontrolü

Arkadaşlar bana tek butonla örnek olarak 3 motor kontrolünü sağlayan PLC programı lazım.Butona basıp bıraktığımız zaman 1. motor çalışacak,butona ikinci kez basıp bıraktığımız zaman 1. motor duracak ve 2. motor çalışacak.Yine aynı şekilde butona üçüncü kez basıp bıraktığımız zaman 2. motor duracak ve 3. motor çalışacak.Tekrar basıldığı zaman ise döngü başa dönücek.Sürekli çevrim yani.Ama bu programı kumanda kontrol sistemi halinde çözmem lazım.Set,reset,sayıcı vesaire olmaması gerekiyor.Onlar işin kolay yolu olduğu için devreyi böle kurmam istendi.Bu devreyi kurabilir miyiz?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
dostum devrenin karışık göründüğüne bakma tek butonla start stopun ıkı tanesını ıç ıçe geçmiş hali aslında.
anlamdıgın yer olursa sorman yeter.

Ekli dosyalar

• 3 motor tek buton 1.rar
    9.7 KB · Görüntüleme: 298
  • adsız.JPG
    adsız.JPG
    48.6 KB · Görüntüleme: 474
eyw. sağol dostum anladım daha pişmem lazım :D zamanla olucak yeni mevzunuz sonuçta :)

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri