ölçü neden tutmuyor

Merhaba arkadaşlar mermer üretim fabrikası este makinası kayayı bir boy kestikten sonra testere geriye çekilip kaya sayıcıdaki değer kadar ilerledikten sonra yine kesiyor. Fakat 3 cm kesilmesi gereken kaya 2.5 ile 3.5 arasında değişen ölçülerle kesiyor bazen motor ve sensör kablosu aynı kanal içinden gidiyor sensör kablosunu dışarı aldım sayıcı hatta sürücü değiştirdim hiç bi fark yok çıldırmamak elde değil. fikirlerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
sistem plc'li ise
plc yazılımını kontrol edin,ölçüm yapan sensörü kontrol edin, plc giriş çıkşları kontrol edin

sistemde plc yok kumanda devresi ile kontrol ediliyor ölçü enda marka sayıcı ile ölçülüyor

enda da hangi model sayıcı bu sayıcılarda sayma hızı diye bir ayar vardı input freq diye bir menü var 25 hertz den 10kilohertz e kadar ayarlanıyor bu frekans düşükse bazı girişleri saymaz birde bunu deneyin lütfen birde invertere dur sinyali gönderince frenleme mesafesi değişkenlik mi gösteriyor sürücünün stop ayarı rampalımı yoksa dur komutu alınca boştamı durduruyor rampalı yapıp duruş rampasını ayarlayın sayıcının role çıkışını kullanıyorsanız birde open collector ssout transistör çıkışlarını kullanarak deneyin.

Sensör kablosu ekranlı ve topraklanmış mı? Bu sorun baştan beri mi vardı, yeni mi ortaya çıktı?

Kaya kesmiyorken, sanki kaya varmis gibi kullanildiginda, yine de pozisyonlari sasiriyor mu?

Sayıcı sensörü tur atlıyor olabilir. Boşta çalışırken kendiniz sayıcı inputlarını kontrol edin.

Bence sdaece sensörden kaynaklanıyor.

Selam arkadaşlar bir zamanlar bir tekstil makinasında bizim elektrik tesisatını yaptığımız biye kesme diye adlandırılan makinada yerli sayıcılardan biri aynı özellikleri gösteriyordu
kontaktörlerin kontaklarına parelel kondansantörlermi bağlamadık neler yaptıysak ııh sonunda sayıcının firmasından gelen arkadaş eee bu parazit alıyor deyip hem sayıcıyı hem sayıcıya gelen sensör kablosunu farklı bir yerden geçirerek halletti ama sonuç olarak bazı sayıcılar parazit almamasına karşın bazılarındada bayağı bir problem olabiliyor tabii buarada sensörden gelen palsleride reel olarak gelip gelmediğini (sensör algılama hızı gibi) test etmek gerekir kolay gelsin

bu sorun önceden yokken ortaya çıktı sensör kablosu ekransız ve daha öncesindende ekransızdı fakat ben yinede ayırmıştım aynı hatayı verdi.sayıcı frekansı 5KHz ve 1 ve 10 kHz ilede denedim ve makine boşta ikende yanı hatayı veriyor bu arada sayıcıyı değiştirdim yerine gemo marka aynı özellikteki bi sayıcı sonuç değişmedi sürücü rampalı duruyor rampa süresi 0.1 sn frenleme süresi 4 sn frenleme akımı 4.5 jog frekansı 5.5Hz

geriye mekanik olmasından başka bi ihtimal gelmiyor ama mili kontrol ediyorum gayet ii durumda somunda boşluk yok denecek kadar az

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri