tek zaman rölesiyle peroyedik çalışma simulasyon programı

indole

Üye
asenkron motorun 1 dk çalışıp 1 dk durduran ve stop butonuna basılıncaya kadar bu şekilde peroyidik çalıştıran devre

Ekli dosyalar

• tek zaman rölesi periyodik çalışma.rar
    8.2 KB · Görüntüleme: 233
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
kardeş resmini ekleyebilir misin. benim ekts yok da nasıl yapıldığına bakmak istiyorum.

Buyrun Arkadaşlar Resim aşağıdadır.Kolay gelsin..

Ekli dosyalar

• kumanda devresi.jpg
    kumanda devresi.jpg
    14.2 KB · Görüntüleme: 255
kardeş bu devreyi gerçekte kurup denedin mi? eğer imkanınız varsa deneyip deney sonuçlarını bize bildirir misiniz.

Buyrun Arkadaşlar Resim aşağıdadır.Kolay gelsin..

SN TEKNOBİLİM
yayınladığınız şemayı bilmeyen sizin çizdiğinizi sanır halbuki birebir aynsıını tabiri caiz ise KARBON KAĞIDI ile çizmişsiniz tırıkla yapıştır komutuylada eklemişsiniz ve esas emek sahibi sn mesut beyin ismini zikretmemişsiniz lütfen emeğe saygı gösterelim
https://www.kontrolkalemi.com/forum/otomatik-kumanda/3816-1-zaman-rolesi-periyodik-calisma.html (mesut beyin daha önce eklediği çizimdir)
SAYGILAR

Son düzenleme:
sayın teknobilim74, devreyi inceledim dee...
Zaman rölesi kontaklarını değiştirirken önce kapalı kontağın konumu sonra açık kontağın konumu değişir. Bu devrenin çalışacağı şüpheli...

tamam mesut beyin yaptıgı devre simülasyon olarak çalışıyor ama gerçek ortamda olmuyor. belki benim kullandıgım devre elemanlarından bazısı bozuksa bilmiyorum ama bence hepsi saglamdı.

Uygulaması olmayan devreleri tasarlamak için kafanızı yormayın arkadaşlar. Ben motorumu 1dk sağa 1dk sola çalıştırmak için bu devreyi kullanıp motorun 1dk durmasınımı bekleyeceğim üstelik starta basıncada 1dk bekleyeceğim :) nerde kullanacağım bu devreyi ? değerli vakitlerinizi böyle boş işlere harcamayın...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri